Користувацький вхід

Інтегроване заняття "У світі найкращі - руки роботящі"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

«У світі найкращі руки роботящі»
Мета: розвивати уявлення про дружбу й товаришування як прояв людяності.
Закріпити поняття турбота, щирість, взаємодопомога. Учити радіти власним добрим вчинкам. Виховувати такі моральні якості як чуйність, доброзичливість, працелюбність, бажання допомагати один одному.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, привітаймось одне з одним (Потискують руки). Тепер привітаємось до всіх, хто нас оточує.
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, в небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо живемо ми в одному краю.
Звучить запис ранкового співу півня.
Вихователь: Діти, а хто так співає? (- Півень). Так це півник (З’являється Півник з колоском). Привітайтесь з ним, малята. Погляньте, який він гарний.
Який в нього гребінець? (Червоний, шовковистий).
А який хвіст? (Різнобарвний, веселковий, грайливий).
Доторкніться до півника. Який він на дотик? (М’який, гладенький, пухнастий).
Як ми можемо назвати Півника? (Голосистим горлечком, золотим гребінцем, співучим).
Молодці, малята. Ви багато дечого розповіли про Півника.
Що він нам приніс? (- Колосок).
Як ви гадаєте з якої казки завітав до нас півник? ( - Із казки «Колосок»).
Скажіть, який колосок? (Довгий, колючий, жовтий, вусатий).
- Малята я помітила, що Півник чимось засмучений. Півнику, що сталося?
Півник: Я з самого ранку працював і дуже стомився. А мої друзі - мишенята не хочуть допомагати - тільки й знають, що танцюють та співають.
Вихователь: Як ви вважаєте, малята, мишенята добре поводяться?
Як ми можемо про них сказати (ледачі, ліниві, нероби).
Хто вам більше подобається - працьовитий Півник і ледачі мишенята? (Малята відповідають)
А вам подобається працювати? Чому? (Можливі відповіді дітей).
Так, працювати потрібної корисно. А ще праця прикрашає людину.
Вихователь: Діти, а ви хочете допомагати Півникові? (- Так).
Що спочатку треба зробити з колоском? (- Обмолотити).
Малята, в сиву давнину колос молотили ціпками. Тож і ми всі разом дружно обмолотимо колос. Візьмемо папір, зробимо з нього ціпок і почнемо молотити. (Ціпок зі смужки картону, один край якого загинають донизу).
Імітуючи молотьбу, діти промовляють слова:
Взяли в руки ми ціпок - Молотили колосок.
Раз, два, три - Змолотили колосок!
- Погляньте скільки зерна ми намолотили! (Показує миску із зерном).
Що треба зробити далі? (- Віднести зерно до млина).
Та що ще ? Млин зруйновано! Мабуть вітер це зробив. Який вітер може зруйнувати млин? (- Сильний).
Відремонтуємо млин разом? Погляньте, але тут не один млин, а два. Діти з червоними листочками будуть збирати червоний млин. А з жовтими листочками - жовтим. (Паперові листочки прикріпляються дітям, до одягу перед заняттям). Пригадайте де повинні бути дах, лопаті - крила вітряка, вікна, двері. Працюємо дружно, допомагаємо одне одному.
Малята «будують» споруду з розсипаних геометричних фігур.
- Подивися, Півнику, які гарні млини збудували діти. Правда кажуть: «У світі найкращі руки роботящі».
Скажіть, а які розміром млини? Червоний який? (- Великий).
А жовтий (- Маленький).
Якої форми дах? Вікно? Двері? (Діти відповідають).
Вихователь: Ось ми намолотили борошно (Показує миску з борошном).
А що ж можна спекти з борошна? (Хлібчик, оладки, пиріжки, варенички, бублики, пряники).
- Давайте згадаємо потішки про хлібчик та оладки:
Ой, ладки, оладки де були у баки, що - їли - оладки, з чим оладки?
Із медком і солодким молочком.
Печу, печу хлібчик діткам На обідчик старшому - більший,
Меншому - менший.
Вихователь: А тепер настав час тісто місити, піч топити та пряники, бублики ліпити. Перед тим як працюватимемо з тістом, вимиємо руки, бо тісто любить чисті руки. (Миють руки.) Щоб не забруднити одяг, одягнемо фартушки. (Вдягають). Візьміть у руки борошно і скажіть, яке воно? (- М’яке, пухке, біле).
Посипте борошно. Яке ще воно? (- Сипуче).
Погляньте, що залишилося на руках? (- Сліди від борошна).
Отже треба працювати охайно. Ось ми й замісили тісто з борошна. Доторкніться до тіста і скажіть, яке воно? (М’яке, тепле).
Спробуйте потягнутим тісто. Яке воно? (Тягуче).
А іще до рук прилипає. Тож яке воно? (Липке).
Настав час попрацювати з тістом і наліпити смачного печива. Правду в народі кажуть «Без трудів не їстимеш пирогів». Малята з червоними листочками ліпитимуть бублики. Прямими рухами розкачуємо шматок тіста мі же долонями. Краї отриманої форми з’єднуємо. У нас вийшов бублик. Кладемо його на деко.
А діти з жовтими листочками ліпитимуть коржики. Коловими рухами скочуємо шматочок тіста. Отриману кульку розплющуємо між долонями. Що у нас вийшло? (Коржик). Обережно кладемо його на деко. Працюємо старанно, бо «Хто не працює, той не їсть».
Діти ліплять під музику.
Вихователь: Молодці, малята. Багато наліпили печива. Поставимо деко в піч і приберемо робочі місця (Прибирають). Діти ви добре працювали і Півник вдячний вам за допомогу. Він побачив, що ви працьовиті, не боїться ніякої роботи. Тепер Півник запрошує Вас погратися.
Рухлива гра «Коровай»
Вихователь: Поки ми гралися печиво спеклося. Ласкаво прошу до столу!
Діти ласують печиво із чаєм.

Автор: 

Бенько Людмила Володимирівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі