Користувацький вхід

Сенсорний розвиток + ліплення. Тема: « Допоможемо зоряним друзям»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст: уточнити елементарне уявлення дітей про природу Космосу; закріпити в активному словнику дітей поняття «місяць», «небо», «зорі» тощо; поповнювати словниковий запас малят прикметниками; розвивати спостережливість, виховувати пізнавальний інтерес до неживої природи.
Зміцнювати дрібну моторику, розвивати дотикову чутливість, координацію рухів; формувати вміння сприймати кольори.
Виховувати інтерес до ліплення, охайність.
Розвивати творчу уяву, фантазію, виховувати естетичний смак.
Матеріал: м яка іграшка-Зайчик, картон синього кольору з намальованим місяцем, солоне тісто жовтого кольору, серветки, вологі серветки, дошки для ліплення.
Попередня робота: спостереження за вечірнім небом, місяцем, зірками, розглядання ілюстрацій нічного неба.
Хід заняття:
Звучить чарівна музика .
-Діти, до нас завітав Зайчик, але це не простий Зайчик. Його звуть Зоряним , тому що він дуже любить дивиться на зоряне небо. Сьогодні він прийшов до нас не один, а зі своїм
другом Місяцем. Вони чомусь сьогодні дуже сумні, давайте з ними пограємо.
Дидактична гра «Скільки?»
-Скільки сонечок на небі? (Одне)
-Скільки листочків на дереві? (Багато)
-Скільки хвостиків у кішки? (Один)
-Скільки зірок на небі? (Багато)
-Скільки носиків у песика? (Один)

-Діти, трапилось лихо! Ясний місяць загубив усіх своїх подружок – зірочок. І тепер на небі вночі темно, не будуть сяяти зірочки. Місяць просить вас допомогти йому.
-Ви хочете йому допомогти? Як це ми можемо зробити?
Вихователь звертає увагу дітей на грудочку тіста.
-Коли ми дивимося на небо та бачимо зірки, на що вони схожі? Якого кольору, якого розміру? ( жовті, маленькі).
Пальчикова вправа: «Місимо тісто»
Руками імітуємо вимішування тіста.
Тісто узяли у мами,
Його жужмили і м’яли,
Пирогів напечемо
Із сметаною з’їмо!
На перші рядки дуже енергійно стискаємо та розжимаємо руки в кулачки (одночасно і по черзі). Потім руками виконуємо рухи, наче ліпимо пироги.

Вихователь пропонує дітям узяти тісто до рук і маніпулювати ним.
-Давайте помнемо його руками.
Діти мнуть тісто руками.
-Шматочок твердий чи м’який?
-Він м’якенький, його можна легко придавити пальчиком.
-А тепер пощипаємо його пальчиками.
-Чи можна відірвати шматочок?
-Кожен з цих маленьких шматочків буде зіронькою.
-Беремо шматочок та розкочуємо кульку між долонями.
-Тепер кладемо його на лист картону ( нічне небо), та легенько притискаємо його пальчиком.
-Це буде наша зіронька.
-Давайте прикрасимо все небо зіроньками.
Вихователь стежить, щоб діти активно маніпулювали тістом.
-Молодці, дітки! Місяць дуже радий, що ми допомогли йому знайти його подружок - зірочок. Тепер місяцю не буде сумно одному на небі. А Зоряний Зайчик буде кожну ніч дивиться на небо та любуватися на зірки.

Автор: 

Безволенко Світлана Вікторівна. Вихователь. ДНЗ № 4 "Росинка". м.Лисичанськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі