Користувацький вхід

Останні публікації

2024-05-16 15:21

Комплексне заняття «Подорож на острів»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Шепетівський дошкільний навчальний заклад №12 «Ялинка»
Хмельницької області

"Подорож на острів"

Вихователь:Карфута В.В.

Тема: «Подорож на острів»
Мета: Продовжувати вчити дітей виділяти з групи предметів найбільший і найменший; називати предмети від найбільшого до найменшого і навпаки; закріплювати лічбу в межах 6; розвивати логічне мислення, увагу. Вчити чітко вимовляти звуки [с], [з], [ш], [р]; вчити утворювати пестливі слова за допомогою суфіксів; закріплювати вміння дітей складати описові розповіді за картинками. Виховувати почуття дружби, любов до тварин і рослин.
Матеріал: Предметні картинки, іграшка – мавпа, аркуші паперу, олівці, спокійна мелодія.
Хід заняття: Сьогодні, діти, я розкажу вам одну цікаву пригоду, яка трапилася із лісовими звірятами. На уроці у лісовій школі вчитель Сова – Мудра голова розказала звірятам, що далеко за океаном є острів, де живе маленька веселенька мавпочка, яка дуже хоче познайомитися з лісовими звірятами. В нас ще холодно, а на тому острові завжди тепло. У мавпочки є багато друзів – лев, папуга, жираф, слон, крокодил, бегемот. Вирішили лісові звірята вирушити на кораблі на цей острів, щоб познайомитися з мавпочкою та жителями цього острова. (Показ на фланеграфі)
1 Завдання.
Порахуйте, будь ласка, і скажіть:
- Скільки всього лісових звірят на кораблі?( лисичка, ведмедик, білочка, зайчик, мишка, вовчик)
- Назвіть від найменшого до найбільшого.
- Від найбільшого до найменшого.
Вихователь: Звірята зайшли на корабель і почали шукати кожен свою каюту. А для того, щоб вони швидше відпливли, давайте їм допоможемо знайти свою каюту. Виконаємо разом з ними завдання, які вкажуть на номери їхніх кают.
2 Завдання.
- Скільки зернят?
- Скільки морквинок?
- Що лічив ведмедик?...
Вихователь: (Звучить спокійна мелодія та шум моря) Море було тихе – тихе, хвилі легенько качали корабель, наші звірята поснули, й кожному наснився цікавий сон.
3 Завдання.
Вам треба скласти розповідь. У кожної дитини є сюжетна картинка, за якою вона складає розповідь про сон, який наснився звірятам ( 2 – 3 речення).
Вихователь: Діти, я бачу вже острів, а наші звірята ще не прокинулися. Давайте їх розбудимо.
4 Завдання.
Поплескаємо губками,
Поклацаємо зубками,
Посичімо гускою – с – с – с,
Подзизчимо комариками – з – з – з.
Подирчимо трактором – р – р – р,
Пошумимо вітерцем – ш – ш – ш.
Вихователь: І тут зашумів вітерець, і звірята прокинулися. А ось і мавпочка вже їх зустрічає.
Психогімнастика.
Діти імітують звірів, що по черзі виходять на килимок.
Мавпочка співає пісню « Від усмішки», а діти танцюють.
Мавпочка дуже рада, що в неї з'явилися нові друзі, і почала їх пестливо називати.
Дидактична гра: «Скажи пестливо».
За допомогою суфіксів діти утворюють пестливі слова.
Вихователь: Мавпочка подарувала звірятам незвичайні квіти, коли їх розфарбовуєш вони оживають.
Вихователь: Ось так наші лісові звірята знайшли собі нових друзів. Вони розповіли їм про те, що у них в країні ще холодно, але скоро настане літо і запросили їх до себе. Попрощавшись звірята відпливли назад додому. Ось на цьому і закінчились пригоди лісових звірят. Наступного разу я розповім вам про те, як мавпочка з друзями вирушає до нашої країни і що на них чекатиме попереду.

Автор: 

Карфута Вікторія Вікторівна
вихователь-логопед
Шепетівського дошкільного навчального закладу №12 «Ялинка» Хмельницької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі