Гра – соціальна практика дитини.
Дитина дошкільного віку у процесі своєї діяльності активно діє і відкриває щось нове для себе, пізнає довкілля. Водночас спостереження та аналіз вихователем творчих проявів дитини виявляються величезним матеріалом для вивчення відчуття її духовного, фізичного, психічного станів та внутрішнього світу. Я використовую такі методи і прийоми роботи з дітьми: розвивальні ігри та вправи, проблемні запитання, проблемно-пошукові ситуації, експериментальні дослідження, систематичні спостереження, логічні задачі тощо. Гра – це найбільш доступний для дітей вид діяльності, спосіб переробки отриманих з навколишнього середовища вражень. В грі яскраво проявляються особливості мислення і уяви дитини, здатність до фантазування, також його емоційна активність, потреба в спілкуванні. Гра має великий вплив на розвиток різноманітних здібностей дитини в тому числі і креативних.
Метою розваги є висвітлення взаємозв’язку із фізичним розвитком дітей дошкільного віку та впливу зовнішніх факторів, діяльності педагогів на цей розвиток. Довести, що головне у фізичному вихованні дошкільників – це охорона життя, зміцнення здоров’я і всебічний фізичний розвиток дітей.
Фізична розвага: «Карсон поспішає на допомогу»
Мета: Ознайомити дітей з правилами безпеки користування сірниками, телефоном пожежної служби. Спонукати дітей до гри, виконуючи правила при виникненні пожежної небезпеки. Корегувати координацію позоточних рухів при лазінні по гімнастичній стінці. Розвивати активну життєву позицію, увагу, рухову активність; виховувати дбайливе ставлення до інших.
Ведуча. Доброго здоров’я! Доброго вам дня! Хай вам ясне сонце світить щодня. Хай сміється щиро небо і дивує світ, А земля нехай дарує вам барвистий світ. Бо здоров’я в світі головне. А здорових і веселих щастя не мине! Сьогодні ми з вами, мої любі малята, проведемо фізкультурну розвагу і поговоримо про правила поводження з вогнем. Ой, хто це?
(До зали вбігає Баба Яга на мітлі та співає).
Баба Яга. Стоїть за горами, з лісами хата моя стара. Там павуки снують ночами, там страх і темнота. Правил там не зна.ть і не виконують їх. Усі по стежках там гасають, біда їх чекає всіх. Пр: Навіщо вам їх вчить, можна без них прожить. З правилами цими, дітки мої, краще вам не дружить.
(З’являється Карсон)
Карсон. Привіт, Бабусю!
Баба Яга. Це ти, Карлсон!
Карсон. Це я, за мною женуться.
Баба Яга. Та кому ти потрібен?
Карсон. Інспектору.
Баба Яга. А чому ти не на пропелері?
Карсон. Зломався, розумієш, потрібно відремонтувати, Нові батарейки придбати. (бігає, куди б сховатись). Бабусю, придумай щось, благаю.
Баба Яга. Ось тобі моя мітла, мчить вона, немов стріла. Ти на неї зверху сядь, над лісами полетиш. (полетів Карлсон) Я йому позичила свій автомобіль марки «Мітла березова», не минуло й 400 років їй. Мітлу змайстрував сам Кощій.
Ведуча. Сонячний промінь глянув у віконце - Ми посміхаємось радісно сонцю. Зробимо конкурс веселий і жвавий. Плескайте нам, будьте ласкаві.
Баба Яга. А я зараз перевірю, які ви рухливі.
Гра «Доженіть мене» (Діти бігають за бабцею, проганяють її).
Ведуча. Десь поділась наша Бабця, куди вона пішла? Мабуть до киці Мурки в гості зайшла. Десь у полі, біля лісу, хатка з дерева стоїть. Живе там пані Кішка.
(Баба Яга стукає у двері).
Кішка. Ой, чекайте, зараз – зараз, Вам відчиню двері, Запрошу до себе в гості на смачну вечерю.
Баба Яга. Ой, Кицюню, привіт, люба! Рада тебе бачить. Яка в тебе хатка, дай полюбуватись.
Кішка. Дорогенька, ти заходь. Будемо пиріжки ліпити, піч топити.
Баба Яга. Та це я вмію, що тут вміти? Чиркнув сірником – горить!
Кішка. Головне тут знати от що: я його потім загасити. ( Баба Яга чиркає сірниками… ) Ой біда , біда, біда.
Баба Яга. Ой, рятуйте, пожежа в лісі, треба викликати допомогу!(дзвонить по телефону) Алло, це 101? У лісі пожежа, нам всім лячно!
( з’являється Карсон) : я вам всім допоможу,
шлангом вогнище затушу.
Вправи з палицями (шлангом).
1.Витягнемо шлангу (перекладання з однієї руки в іншу).
2.Піднімемо шлангу (піднімання палиці на плечі)
3.Протягнемо шланг по землі (нахили, покласти палицю).
4.Швидше до пожежі ( біг, палиці на підлозі одна до одної).
Ведуча. З сірниками гратися не можна, давайте, діти, допоможемо загасити вогонь.
Гра «Загаси вогонь». (Діти направляють « шланг» на пожежу).
Ведуча. Молодці, діти, ви працювали дружно, спритно і тому швидко загасили вогонь.
Кішка. Дівчаткам і хлоп’ятам , треба добре знати: Сірники не для забави, з ними не можна грати.
Ведуча. При пожежі трапилось лихо . Угорі залишились кошенята.
Треба їх урятувати .
Вправа «Врятуймо котика» (Діти лазять по гімнастичній стінці приставним кроком.
Дидактична гра «Так чи ні».
Завдання: дати відповідь «так» чи «ні» -
1. ви граєтесь сірниками?
2. Люди, які гасять пожежу, називаються…
3. Після відпочинку в лісі треба загасити вогнище водою?
4. До пожежників треба дзвонити за нумером?( 101).
Карсон: Отже запам’ятайте, діти, не можна гратися із сірниками.
Сірникки – це не іграшка для дітей!
Ведуча. Любіть себе та інших поважайте, Своє життя й здоров’я бережіть. І поведінку гарну обирайте, Якщо бажаєте до старості дожити! Тож зупиніться, поміркуйте, друзі, Чи варто нам на жертви такі йти? А чи не варто у дитячому крузі Вивчати правила, щоб біди обійти
"Казкова Фізкультура"М.М.єфименко