Інтегроване заняття для дітей старшого віку з пріоритетом пізнавальної діяльності
Тема: Зимові пригоди Сніговика"
Мета: Поповнювати словниковий запас дітей прикметниками (біла, холодна, морозна, сніжна, чарівна…).Закріплювати знання дітей про характерні ознаки зими, властивості снігу.Розвивати інтонаційну виразність мовлення. Продовжувати вчити рахувати в межах 3, закріпити кольори (червоний, синій, жовтий, зелений). Вчити дітей орієнтуватися на площині аркуша, малювати круги різної величини.Розвивати мовлення дітей, дрібну моторику рук.Виховувати інтерес до природи, пізнавальну активність дітей
Хід заняття:
Вих.: Коли я зранку прийшла в нашу групову кімнату, то знайшла конверт. Як ви гадаєте, від кого він? (Відповіді дітей). Давайте дізнаємось. Для цього слід його відкрити. А мені здається, що там для вас цікаве… О-о-о, тут загадка.
Хто приходить із зимою
З величезною мітлою?
В кого носик із морквинки,
Оченята – дві вуглинки.
(Сніговик)
Вихователь. Це наш Сніговик написав листа (вихователь читає лист).
Лист
«Любі діти! Ви, мабуть, вже знаєте, що зима закінчується і снігу вже майже немає. Навіть не знаю, коли ми зможемо побачитися. А я вже дужу скучив за вами. Пам’ятаєте, як нам було весело. Тож, щоб мене не забували, я вирішив вам надіслати свій портрет. Але на жаль, маю лише один портрет. Надсилаю його вам. А у мене дуже багато друзів (зайчик, білочка, лисичка…), тому допоможіть мені… намалювати мене… Дуже прошу – допоможіть. А ще я вам дарую чарівну снігову кульку, вона навчить вас багато чого цікавого…»
Вихователь. Ось подивіться на чарівну кульку. А чарівна вона тим, що куди вона покотиться, туди ми і підемо. Готові? Тоді вперед!
Вихователь. Кинемо кульку і подивимось куди ж вона нас приведе.
(Вихователь кидає кульку в галерею зимових картин)
1. Що зображено на картинках?
2. Яка пора року?
3. Якими словами ми можемо описати зиму? (холодна, морозна, біла, красива, чарівна, сніжна…)
4. Чи подобається вам ця пора року? Чим? (Ігри в сніжки, катання на санчатах, ліплення сніговика…)
Кидаємо снігову кульку
Вихователь. А зараз давайте пригадаємо, як ми вдягаємось взимку? (В теплі шубки, рукавички, шапки, шарфи, теплі чобітки).
Вихователь . А зараз давайте допоможемо Сніговичкам. Чотири братики-Сніговички склали свій одяг в одну шафу і переплутали, а хочуть вийти на вулицю погуляти. Давайте допоможемо їм і одягнемо у одяг відповідного кольору. (Дид. гра «Добери одяг за кольором»
Пальчикова гімнастика «Сніжки»
Один, два, три, чотири,
Діти сніжку вже зліпили.
Сніжка кругла і гладенька
Тільки зовсім не смачненька.
Раз – підкинули у гору
Два спіймали сніжку знову.
Вихователь. Відпочили трішки? Давайте далі побачимо куди поведе нас наша чарівна снігова кулька. (Вихователь кидає сніжку в те місце, де знаходиться манна крупа).
- Як ви думаєте, що це таке? А навіщо вона нам… може кашу зваримо…ні будемо малювати!
До речі, ви пам’ятаєте, про що просив нас Сніговик? Усі лісові звірята вже зачекалися! Нумо швидше почнімо малювати портрет нашого снігового друга! ( Пояснення вихователя)
(Діти малюють…)
Показ робіт
Вихователь. Ось і готові портрети Сніговичка. Я гадаю, що він буде задоволений.