Користувацький вхід

Узагальнення знань з теми «Метали» (розробка уроку)

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Варварюк Світлана Петрівна, учитель хімії Вижницької спеціалізованої школи. Вважає, що одним із завдань вчителя сучасної національної школи є розвиток кожної дитини як неповторної індивідуальності. На своїх уроках приділяє велику увагу формуванню в учнів творчого потенціалу, прагненню до самостійності в пізнавальній діяльності, вмінню ставити і вирішувати нові проблеми. Педагог впроваджує в навчальний процес різноманітні системи індивідуального і диференційованого навчання.
Основною метою для себе вважає необхідність пробудити в душі школяра інтерес до знань, виховати комунікативну, готову до змін, що постійно відбуваються в житті, особистість.
Вчитель досягає цього тільки за допомогою активного навчання. Одним із різновидів активного навчання вважає інтерактивні технології.
Сутність інтерактивного навчання педагог вбачає в тому, що саме завдяки різним його формам, організовує пізнавально – навчальну діяльність учнів таким чином, що вони самостійно розв’язують певні ситуації, проблеми, спираючись на свої потенційні можливості і вже набуті знання.
Варварюк С.П. в основу своєї роботи покладає справжню глибоку повагу до учня, до його особи, створення атмосфери взаєморозуміння, доброзичливості, щирості, дружніх відносин, педагогічного співробітництва.
Дотримується принципів навчання: свідомості, наочності, систематичності, міцності, доступності, науковості, зв’язку навчання з життям. Для кращого розвитку розумових можливостей школярів, їхніх пізнавальних інтересів у процесі навчання старається систематично застосовувати різні типи нестандартних завдань та задач з логічним навантаженням. Також на уроках хімії використовує цікавинки, завдання для інтелектуального самовдосконалення, головоломки, ребуси, задачі – казки, задачі – вірші. Творчі завдання допомагають вчителю розвинути в учнів пізнавальні процеси – пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення. Зміст завдань добирає так, щоб він сприяв розвиткові гнучкості і широти мислення, які так необхідні для успішного розв’язання як навчальних так і життєвих задач.
Педагог застосовує активні методи навчання на різних етапах навчання, вони виконують головну функцію – бути формою співпраці у процесі навчання, створювати умови для самостійного навчання. Інтерактивні методи сприяють тому, що учні опановують усі рівні пізнання: знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез, оцінювання, розвивають критичне мислення, рефлексію, уміння розмірковувати, розв’язувати проблеми.

Автор: 

Варварюк Світлана Петрівна
вчитель хімії
комунального закладу «Вижницька спеціалізована школа-інтернат І –
ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів художньо-естетичного циклу імені Назарія Яремчука»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі