Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття з логіко-математичного розвитку для старшого дошкільного віку

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект інтегрованого заняття з логіко-математичного розвитку для старшого дошкільного віку
«Острів скарбів»

Мета:
закріпити назви геометричних фігур та уміння складати ціле із частин.
Закріпити вміння орієнтуватись на площині аркуша використовуючи слова
«внизу», «вгору», «праворуч», «ліворуч», а також уміння орієнтуватися у
просторі за допомогою карти-плану.
Продовжувати вчити за малюнком складати і розв’язувати найпростіші задані
на додавання.
вдосконалювати вміння використовувати здобуті знання, уявлення для
подальшого
розширення особистого досвіду, вправляти у подоланні труднощів, практичному
та розумовому експериментуванні, прояву віри у власні можливості.
Розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення пам'ять,; зацікавити дітей
загальною ідеєю до пошуку «скарбів»; заохочувати дітей до добрих вчинків.
Виховувати самостійність, наполегливість, відповідальність, креативність.
Виховувати позитивні емоції після досягнення поставленої мети.

Хід заняття.

- Діти стоять колом. Вихователь усередині кола. Діти з усієї сили дмуть на вихователя, вихователь згинається.
- Діти, а тепер навпаки, всі разом втягніть у себе повітря якнайбільше.
Вихователь розгинається
- Діти, ви бачили, що коли ми разом щось робимо, то ми є велика сила?
Давайте повторимо разом девіз: « Разом ми велика сила».
- Діти, сьогодні ми з вами вирушимо у подорож на острів скарбів.
Як ви думаєте, для чого ми хочемо туди потрапити?
- Правильно, щоб знайти скарб.
- Ви хочете знайти скарб?
- що б ви зробили, якби справді знайшли справжній скарб?
- Діти у мікрофон розповідають кожен про свою версію використання
знайденого скарбу.
- Діти, ви мабуть знаєте, що шукачі скарбів завжди натикаються на різні
перешкоди, перш ніж знайти скарб? Нам теж нелегко буде його знайти,
адже на нас чекають різні завдання, які ми маємо виконати на шляху до
острова скарбів. Наприкінці нашої подорожі ви отримаєте карту- схему,
яка і приведе нас до скарбу, Але тільки у тому випадку, якщо ви будете
уважними, старанними , спритними, будете спочатку добре думати, а вже
потім відповідати чи виконувати дії.
- Вирушаємо в дорогу.
Ось ми підійшли до першої перешкоди. Ось цей зайчик нас не пропустить далі,
якщо ми йому не допоможемо. Виявляється, що у нього немає жодної фотографії,
а йому б дуже хотілося її мати. Ось зараз ми будемо фотографами. Ви уважно
подивіться на цю схему. Скажіть, з яких геометричних форм вона складена?
Гра «Танграм».
-Діти, у вас на столах є точно такі геометричні фігури, як і на схемі.
Допоможіть зайчикові і викладіть його фотографію.
(Діти поділяються на підгрупи і виконують завдання)
-Діти, зайчик дуже задоволений фотографіями, але цьому потрібна ще
одна допомога. Він заблукав у лісі і не може знайти свою ялиночку, під якою
він живе. Давайте допоможемо йому знайти стежку за схемою.
Діти квадратиками викладають стежку.
- Ну що ж діти, ми можемо рухатися далі.
Діти, коли зайчик тікав під свою ялинку, то встиг мені повідомити, що далі
нам допоможуть ось ці чарівні візерунки.
У вихователя шість різнокольорових фігур великого розміру, картки з малюнками
візерунків із цих фігур. Вихователь роздає шістьом дітям геометричні фігури,
прикріплює на фланелеграфі візерунок у смужці із цих фігур. Діти його
розглядають, виходять до дошки та складають такий самий візерунок з фігур,
які в них руках, решта перевіряють правильність виконання завдання. Потім
вихователь роздає ці фігури іншим дітям і прикріплює на фланелеграфі
наступний візерунок, гра триває, поки всі діти не візьмуть участь в ній.
- Діти, поки ви складали візерунки, тут пролітав світлячок; він хотів нам
допомогти освітити дорогу, але подув вітер і розбив усі фонарики у світлячка.
Ось які вони були гарні.
- Яких кольорів ліхтарики?
- На які геометричні фігури вони схожі?
- Скільки геометричних фігур – частинок у кожному ліхтарику?
- Світлячки зібрали всі різнокольорові частинки – уламки. Давайте допоможемо
скласти ліхтарики, і світлячки нам будуть допомагати у дорозі.
Вихователь роздає кожній дитині по шматочку геометричної фігури.
Діти виходять на середину кімнати, шукають уламки однакового кольору й
форми одне у одного, складають свої ліхтарики на килимку.
- Діти, аж ось ми потрапили у гості до тітоньки Сови. Сова – це дуже мудра
пташка. Вона у лісовій школі навчає звірят і пташенят. От і для вас вона теж
підготувала завдання.
- Як ви думаєте, навіщо вона приготувала такі малюнки? (для складання і
розв'язування задач).
- Давайте спробуємо навчитися у тітоньки Сови і складемо задачі за
малюнками.
Діти складають задачі за малюнками, викладають за допомогою карток із
цифрами й знаками приклади. Наприкінці завдання діти розповідають свою
задачу і пояснюють, чому вони вибрали ту чи іншу дію для її розв'язання.
Тітонька Сова хвалить дітей і підказує їм, як далі рухатися.
- Діти, поки ви виконували завдання, тітонька Сова мені розповіла, що на
острові скарбів живе один чоловік по імені П'ятниця. Він так зветься, бо не
знає днів тижня, тільки п'ятницю й знає.
Д/гра « Дні тижня ».
Спочатку діти називають їх послідовно: перший – понеділок, другий – вівторок,
і так далі. Потім обирають сім дітей, які одягають наголівники із зображенням
цифр( від 1 до 7 ). Всі інші діти повертаються спиною. Дні тижня почергово
ховаються за ширму, інші відгадують, якого дня не стало.
Інший варіант: «дні тижня» переплутались.
- Ну що ж, діти, ми можемо розраховувати на допомогу П'ятниці. Я думаю, він
нам допоможе тримати карту – схему, за допомогою якої ви зможете знайти скарб.
То ж ми наближаємось до острова. Але що це таке? Це ще одна перешкода:
річка без містка. (голуба смуга с тканини).
- Діти, нам потрібно збудувати місточки через річку і тоді ми вже потрапимо
на острів скарбів.
Завдання: «Шаховий місток».
Діти знаходять на килимку розрізані частини шахової дошки (картон) і
складають їх так, щоб білі і чорні клітинки чергувалися. По містку всі переходять
на острів.
- Діти, ось ми вже на острові. Але П'ятниці немає, він кудись поспішав, а нам
залишив цей лист: «Якщо правильно відповісте – отримаєте карту».
1. Скільки вух у трьох мишок?
2. Бабуся сплела для онуків шість шкарпеток. Скільки онуків у бабусі?
3. Тетяна та Сашко купили морозиво та цукерки. Тетяна купила не морозиво,
а Сашко – не цукерки. Що купила Тетяна? Що купив Сашко?
- Молодці діти. За це ви отримаєте карти – схеми. Ось вони, аж дві.
Давайте поділимось на дві команди і, можливо, швидше знайдемо скарб.
Рухатися потрібно за стрілками. Кожна стрілка – один крок. Кроки помірні –
не великі і не малі. У який бік показує стрілка, туди потрібно повернутись і
зробити стільки кроків, скільки стрілок повернуто у цей бік. Картку потрібно
читати вголос.
Діти вибирають капітанів команд, доручають їм картку. Капітан іде від
вказаного вихователем місця і говорить: два кроки вперед, три кроки праворуч,
один крок ліворуч, тощо (знаходять скарби, шоколадки у вигляді гривеників).
- Молодці діти, ви знайшли скарби, і хоча вони іще не справжні, але ми з вами
знайшли ще один скарб - це знання і уміння, бо на шляху до цього острова ми
подолали багато перешкод, які долаються тільки завдяки умінням, старанності,
уваги і дружби. Адже наш девіз який?
- Разом ми велика сила!

Автор: 

Аксьонова Л. М.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка "
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі