Користувацький вхід

Конспект заняття в середній групі з трудового виховання "Допоможемо Попелюшці"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття з трудового виховання в середній групі на тему:«Допоможемо Попелющці».
Тема: «Допоможемо Попелюшці».
Мета: продовжувати вчити прати ляльковий одяг і користуватися защіпками; удосконалювати навички користування сільськогосподарським інвентарем; розвивати дрібну моторику рук, пам’ять, мислення; виховувати позитивне ставлення до праці в побуті та природі.
Обладнання: іграшкове сонечко, лялька Попелюшка, вказівники-стрілочки, відеречка, дві миски, білизна для прання, мильний розчин, мотузка для вивішування одягу, защіпки, знаряддя для праці: граблі, поливалки, паличка глибиномір, фартушки.

Хід заняття.
І. Привітання.
Діти, тримаючи у руках «сонечко», говорять побажання гостям.
ІІ. Основна частина.
- У Попелюшки багато справ. Окрім звичних забаганок, мачуха постійно придумує Попелющці нове завдання.
- Малята, чуєте, як хтось плаче? Та це ж маленька Попелюшка. Чому ти плачеш?
- Попелюшка дуже хоче на свято, але не може, тому що в неї немає святкового вбрання. Вона просить, щоб ми їй допомогли. Допоможемо?
- Попелюшко, ми дуже хочемо, щоб ти пішла на свято, але не знаємо, як тобі допомогти.
- Попелюшка говорить, що потрібно йти ось цією доріжкою й виконувати на своєму шляху певні завдання, тоді її сукня стане не брудною, а святковою.
1. Гра «Перемо білизну».
- Перше завдання: випрати білизну. Спочатку принесімо води. Для прання буде синя миска, а для полощення – червона.
- Що ще потрібно для прання? (мильний розчин).
- Додамо мильного розчину і почнемо роботу. (Діти набирають маленькими відеречками воду з великого відра. Наливають в миски й виконують завдання : двоє дітей перуть білизну; двоє – полощуть і двоє – вивішують білизну. Перед пранням діти одягають спеціальні клітчасті фартушки).
- Молодці, впорались із завданням. Хай наша білизна сохне, а ми вирушаймо до іншого завдання.
2. Гра «Перебери квасолю».
Завдання : в одну тарілочку вибрати білу квасолю, в іншу червону.
- Що це? (квасоля).
- Якого вона кольору? (біла і червона).
- Візьміть її в руки. Яка вона на дотик? (гладенька).
- Що можна приготувати з квасолі? (борщ, салат).
Діти виконують завдання.
3. Гра «Висаджуємо цибулю».
Завдання: за допомогою знарядь праці висадити цибулю на зиму.
- Що лежить в лоточках? (земля).
- Її потрібно підготувати для посадки цибулі. Спочатку одягнемо фартушки і нарукавники.
Алгоритм роботи:
• Беремо грабельки, вирівнюємо поверхню;
• Потім беремо паличку, яка називається глибиномір. Вставляємо її в грунт до позначки.
• Робимо ямку, потім через певну відстань ще одну.
• Беремо пальчиками цибулинку й викладаємо її в ямку корінцями вниз.
• Загрібаємо грабельками, поливаємо з лієчки.
- Розділимось на 3 групи. А між собою домовтесь, хто буде загрібати і робити ямки, а хто буде саджати і загрібати. Полиєте разом.
Діти виконують завдання.
- А щоб цибулька наша проросла, скажемо для неї замовляння.
Ти, цибулько, проростай
Нам усім смачною стань.
Будем тебе доглядати,
Вітаміни смакувати.
- Знімемо фартушки і нарукавники. Підемо помиємо руки. Поставимо таблички.
4. Підсумок.
- А що ж наша Попелюшка?
- Подивіться, її сукня стала святковою! Це означає, що ми впоралися з усіма завданнями.
- Попелюшка дякує Вам і вирушає на свято.
- Сподобалось Вам робити добрі справи? Я сподіваюсь, що і надалі ви будете такими ж працьовитими.

Автор: 

автор: вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Скочик С.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі