Користувацький вхід

Конспект заняття Старшої групи з елементами економічного виховання «Ми на ярмарок ходили»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: продовжувати вчити дітей відповідати на запитання простими та повними реченнями, розповідати виразно і чітко знайомі вірші, вживати слова ввічливості; удосконалювати навички ліплення: відривання, розкочування, притискання; поглиблювати знання дітей про значення здійснення вибору під час покупок, роль реклами та її види; уточнити знання про соціальні об’єкти, де можна придбати товар; закріпити знання дітей про послідовність процесу руху продуктів від виробника до покупця; продовжувати формувати уявлення про професії: фермер, комбайнер, водій, продавець, пекар; розвивати вміння планувати свою роботу; виховувати самостійність, охайність, культуру поведінки, узгодженість під час спільної роботи.
Матеріал: відео лист; фартушки, наголовники, серветки, форма для випікання; ватман, готові картинки (фермер, трактор, комбайн, зернята пшениці, млин, пекар, машина для перевезення хлібу, покупці, дощик, сонечко); вивіска «Ярмарок»; рукавички Маші та Міші; роздруковані гроші (по дві гривні на кожну дитину); роздатковий матеріал до гри «Що бажаю – Що треба»; фартух та шапочка продавця, набір продуктів до гри «Магазин» (печиво, яблука, цукерки…)
Хід заняття
Привітання:
Доброго ранку, сонечко рідне,
Доброго ранку, чиста вода,
Доброго ранку, небо блакитне,
Доброго ранку, вся дітвора,
Усміхніться всі гарненько
Станьмо дружно всі гуртом,
Подорож веселу починайте,
Зігрівайте всіх теплом.
По закінченню привітання на екрані з’являється відео лист від кухарів.
«Малеча, запрошуємо вас на наш щорічний ярмарок. На якому ви можете продати та купити хлібобулочні вироби: бублики, хліб, печиво, ватрушки. А також і інші різні продукти. Ласкаво просимо!»
- Діти, ви бачили? Хто це до нас щойно звертався? (Кухарі)
- Куди вони нас запрошують? (На ярмарок)
- А ви хочете потрапити на ярмарок? (Так)
- Чи знаєте ви, що на ярмарку продається? (Відповіді дітей)
- А що ми можемо на ярмарок приготувати? (Бублики, печиво, ватрушки, пироги…)
Продуктивна діяльність. Ліплення пирогів.
На пекарів перетворіться,
Із запашного тістечка
Пироги зліпіть.
Пальчикова гімнастика
Тісто узяли у матусі,
Його гарно ми місили,
Пироги смачні ліпили
На ярмарку продамо,
І гарно заробимо!
Діти одягають фартушки, закочують рукава та ліплять пироги вже знайомими техніками ліплення: відривання, розкочування, притискання. Прикрашають пироги зернятами та викладають на деко.
- Молодці! Гарні пироги у вас вийшли. Але це ж товар, ще не готовий. Що потрібно робити далі? (Спекти )
- Хто нам в садочку може в цьому допомогти? (Кухарі)
- Наш кухар Анна Іванівна допоможе. Вона занесе на кухню наші пироги пекти, а ми тим часом продовжимо готуватись до ярмарку.
- Товар для ярмарку у нас готовий. Що нам необхідно робити далі? (Зробити рекламу)
Виготовлення плаката – реклами.
- Пропоную зробити плакат – рекламу у якому ми розповімо процес, як потрапляє до нас товар.
- Ходімо до наших столів. Тут є картинки оберіть одну з них, та поясніть свій вибір.
Наприклад:
- Я наклею картинку фермера, тому що він займається сільським господарством.
- Я наклею картинку трактора, тому що трактором обробляють землю та саджають зерно. Керує трактором тракторист.
- Я наклею комбайн, тому що з його допомогою комбайнер збираює зерно.
- Я наклею зернята пшениці, бо після збору врожаю його переробляють на борошно.
- Я наклею млин, тому що сюди потрапляє зерно де його перемелюють на борошно.
- Я наклею картинку пекаря, тому що вони випікають з борошна різні вироби.
- Я наклею машину, яка привозить готові вироби до магазину.
- Я наклею радісних покупців, які приходять купувати хліб, бублики, печиво.
- Я наклею дощик, бо він поливає поля після чого ростуть колоски пшениці.
- Я наклею сонечко, тому що воно світить та допомагає дозрівати пшениці.
Допомагаю дітям зірвати скоч, а діти розміщують картинки на усій поверхні плаката.
- І не забувайте, що продукт який потрапляє на полиці магазина є натуральним та корисним.
- Вам подобається ваш плакат – реклама. Молодці!
- А ось і наша Олена Іванівна принесла спечені пироги. Понюхайте, які вони запашні.
- Ну що ж товар ми маємо, плакат – рекламу маємо вирушаємо в дорогу на ярмарок.
Гра «Ярмарок»
- Щоб було веселіше йти пригадаємо українську народну пісню.
Діти ідуть по колу промовляючи слова:
Їде, їде пан, пан,
На конику сам, сам,
А за паном хлоп, хлоп
На конику гоп, гоп.
Приїхали!
- Приїхали! Розкладаємо наш товар, вивішуємо плакат – рекламу.
- Ми забули поставити ціну на наші пироги. Пропоную продавати кожен періг по одній гривні. Згодні? (Так)
Викладаю ціну.
- Але покупців немає. Можливо ми щось забули зробити? (Розповісти вірш – рекламу)
Діти розповідають вірш – рекламу.
Увага! Увага! Спішіть – поспішайте!
Господарі й гості, глядіть, не минайте!
На ярмарок прошу гуртом, поодинці,
Чекають на всіх вас чудові гостинці!
На ярмарку нашім веселім, багатім.
Є чим дивуватись, і чим пригощатись!
Запрошуємо усіх!
- А ось і покупець.
Одягаю на руки рукавички Маші та Міші.
Діти: Доброго дня вам Машо і Мішо.
Маша: Доброго дня дітки. Ми почули вашу рекламу і прийшли подивитися на ваш товар. Які гарні пироги. Скільки вони коштують.
Діти: По дві гривні кожен.
Ведмідь: Купуємо усі. Ось ваші гроші. Дякую!
Діти: І ми вам дякуємо. До побачення!
- Дітки ми побували на ярмарку і продали наші пироги. Можемо повертатися в дитячий садочок. А по дорозі пропоную зайти до магазину і купити щось там.
- Які бувають магазини? (Овочеві, продуктові, одягу, взуття, техніки)
- В магазинах продається дуже багато товарів. Чи знаєте ви, що є такі продукти та товари які треба людині, без чого вона не може обійтися, а є товари без яких людина може обійтися, і не завжди вони є корисні та необхідні. Ви це знаєте? (Так)
- Зараз ми перевіримо.
Дидактична гра: «Що треба – Що бажаю»
Діти на картках «треба» та «бажаю» викладають предмети побуту, техніку, одяг, їжу.
- Молодці ви добре впорались з цим завданням.
- Ходімо до магазину. Хто працює в магазині? (Продавець)
- Продавця ми оберемо з допомогою лічилочки.
Діти обирають з допомогою лічилочки продавця.
«Рахування дітки вчили,
Всі цукерочки лічили:
«Один, два, три, чотири, п’ять»,
Дуже смачно рахувать!».
СРГ «Магазин»
Дитина – продавець переодягається та стає на місце продавця в магазин.
Інші діти покупці, отримують по одній гривні та купують товар промовляючи слова. Наприклад:
- Добрий день! Мені будь ласка дайте печива.
- Дякую!
Підсумок:
- Ось ми з вами вже повернулись до дитячого садочка.
- Вам сподобалась наша пригода?
- Куди ми з вами сьогодні ходили?
- Як ми готувались?
- Що вам сподобалось найбільше?

Автор: 

Коваленко Тетяна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі