1. Схарактеризуйте позитивний і негативний бік створення штучних островів. Спрогнозуйте можливий їх вплив на природне середовище.
2. Сучасні геоінформаційні системи (ГІС) — це індустрія, в яку залучені сотні тисяч людей в усьому світі. Вивчають ГІС у школах, коледжах та університетах. Підготуйте власний ГІС-проект «Рідна школа».
3. Україна має досить протяжну берегову лінію з різними типами берегів. Проаналізуйте особливості природокористування в береговій зоні, враховуючи геоморфологічну будову берегів, зміну кліматичних умов і соціально-економічний розвиток регіону.
4. Малі річки України зникають. Запропонуйте програму щодо відновлення малої або середньої річки на конкретному прикладі.
5. У XXI ст. вулкани — небезпечні сусіди та шкідливі друзі людини. Поясніть свою відповідь.
6. Поясніть, від чого залежить вибір місця для утилізації радіоактивних відходів. Які території з геологічної точки зору для цього підходять? Відповідь обґрунтуйте.
7. Спрогнозуйте імовірні зміни у типології країн Африки за критерієм рівня соціально-економічного розвитку на період до 2025 р.
8. Представники середнього класу США значну увагу приділяють соціальній адресі. Тобто проживанню у благополучних у соціально-економічному відношенні передмістях. Доведіть, що «соціальна адреса» останнім часом також має значення для громадян України.
9. Спрогнозуйте геологічне майбутнє Чорного та Азовського морів, якщо в результаті геологічного катаклізму розлом пройде по південній межі Кавказьких гір і досягне ширини 2-3 км.
10. Розкрийте сутність глобалізації світових зв'язків з позиції географічного підходу.
11. Обґрунтуйте географічний прогноз розвитку відношень у системі «суспільство — природа» у XXI ст.
12. Визначте три найважливіші, на вашу думку, проблеми людства для XXI ст. Обґрунтуйте їх розв'язання з позиції географічної науки.
13. У Китаї розпочалися масштабні роботи з перекидання вод річок Янцзи, Хуанхе в північному напрямі. Обґрунтуйте можливі наслідки здійснення цього проекту.
14. У другій половині XX ст. проводилися активні роботи з меліорації земель Українського Полісся. Які позитивні та негативні зміни в природному середовищі ми отримали? У чому доцільність такого впливу на природу?
15. Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Схарактеризуйте його географію у XVI – XVII ст. й тепер.