Користувацький вхід

Останні публікації

2023-12-09 18:15

Використання нейрокінезіологічних технологій в роботі вчителя- логопеда.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

«Використання нейрокінезіологічних технологій в роботі вчителя - логопеда.»
« Міжполушарочка»

Вчитель - логопед
Челдик Альона Миколаївна

Дитинство - найважливіший період людського життя. Це не просто підготовка до майбутнього життя, а справжне, неповторне життя. І від того, як минуло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк!
Чи знали ви,щоб розвинути мову дитини і вплинути на її поведінку (емоційний фон) потрібно почати з мозку. Цей маленький клубочок, що містить величезну кількість нейронів відповідає за розвиток усіх процесів розвитку і роботу життевих систем організму.
Наукові дослідження, що проводяться в психології і нейрофізіології виявили, що певні фізичні руху впливають на розвиток інтелекту людини.
На підставі отриманих висновків виникла нова система - Освітня кінезіологія, спрямована на вивчення звʼязків розум-тіло, і оптимізацію діяльності мозку через фізичні рухи.
На теоретичній базі освітньої кінезіології американськими психологами Полом і Гейлом Деннисон була розроблена програма Нейрогімнастики - "Гімнастика мозку"
Це методика активації природних механізмів роботи мозку за допомогою фізичних вправ, поєднання руху і думки
ПЛАСТИКА МОЗКУ
Наука кінезіологія - гімнастика для мозку. Належить до методики самозбереження (здоровʼязберігаючої). Не вимагає окремого часу. Кінезіологічні вправи дають можливість задіяти ті ділянки мозку, які раніше не брали участі в навчанні. Людина може мислити, сидячи нерухомо. Однак для закріплення думки слід рухатися. У ході занять у дитини розвиваються міжпівкульні звʼязки, поліпшується памʼять і концентрація уваги. Спостерігається значний прогрес у здібностях до навчання та вміння керувати своїми емоціями. Вправи проводити щодня 6-8 тижнів 15-20 хв. у день
Останнім часом спостерігається збільшення кількості дітей з різними порушеннями в розвитку, труднощами в навчанні та в адаптації, також збільшилася кількість дітей із загальним недорозвиненням мовлення та дізартрією. Для подолання у таких дітей мовленнєвих порушень та попередження розвитку патологічних станів необхідно зміцнювати їхнє психічного здоровʼя і проводити комплексну психокорекційну роботу !!
Однією зі складових елементів такої роботи є кінезіологічна корекція. Знаходячись на межі педагогіки, психології та медицини, логопедія використовує у своїй практиці нетрадиційні для неї методи і прийоми суміжних наук, що допомагають оптимізувати, роботу вчителя-логопеда. Кінезіологія належить до здоровʼязбережувальних технологій Тї вправи спрямовані на збереження здоровʼя дітей, корекцію та профілактику відхилень у їхньому розвитку!!!
Кінезіологія - це наука про розвиток головного мозку через рух. Саме такий звʼязок головного мозку і рухів узяли за основу засновники кінезіології. Вони стверджують, що обидві півкулі головного мозку можуть ефективно розвиватися через виконання спеціальних рухів - кінезіологічних вправ. Василь Олександрович Сухомлинський уважав, що рух пальців сприяє активізації мовленнєвих центрів головного мозку і посиленню діяльності мовленнєвих зон.
! Права півкуля головного мозку
гуманітарна, образна, творча - відповідає за тіло
координацію рухів, просторове і кінестетичне сприйняття; ліва півкуля головного мозку математична, знакова, мовленнєва, логічна, аналітична - відповідає за сприйняття слухової інформації, постановку мети і побудову програм.!
Для того щоб творчо осмислити будь-яку проблему, недостатньо лише задіяти обидв півкулі, необхідні їхня взаємодія й синхронізація між ними. Кожна з півкуль є не дзеркальним відображенням іншої, а необхідним доповненням.
Основна мета кінезіології: розвиток міжпівкульної взаємодії та синхронізація роботи півкуль головного мозку, що сприяє активізації розумової діяльності.
Завдання кінезіології:
Освітня кінезіологія рекомендується для кожного, хто бажає
поліпшити якість і зміст свого життя і отримати задоволення від рухів.
Цілі кінезіологічних занять:
• Розвиток міжпівкульної спеціалізації.
• Розвиток міжпівкульної взаємодії.
• Розвиток коміссур (міжпівкульних звʼязків).
• Розвиток міжпівкульної спеціалізації.
• Синхронізація роботи півкуль.
• Гозвиток дрібної моторики.
• Розвиток злібностей
• Розвиток памʼяті, уваги.
• Розвиток мовлення.
• Розвиток мислення.
• Усунення дислексії і дисграфії

Допомагають залучитися до будь-який процесу і повноцінно сприймати інформацію Активізують роботу інтелект - тіло. Вправу радять використовувати тим, хто знаходитьс в стані стресу, щоб заспокоїтися і перемкнути увагу. Повторити 8-10 разів.
Вихідне положення: можна виконувати стоячи, сидячи, лежачи. Схрестіть щиколотки ніг зручним чином. Потім витягніть руки вперед, схрестивши долоні одна до одної. зчепивши пальці в замок, вивернути руки всередину на рівні грудей так, щоб лікті були спрямовані вниз.
◦ «Коліно - лікоть»
Активізують зону обох півкуль, утворюється велика кількість нервових шляхів (коміссур), забезпечують причинно-обумовлений рівень мислення
Вихідне положення: стоячи.
Підняти і зігнути ліву ногу в коліні, ліктем правої руки доторкнутися до коліна лівої ноги, потім теж з правою ногою і лівою рукою. Повторити вправу 8-10 р
◦ «Енергетична позіхання»
Знімається напруга з мʼязів обличчя, очей, рота, шиї. Поліпшуються функції голосових звʼязок, мова стає чіткіше.
Вихідне положення: сидячи.
Широко відкрити рот і спробувати позіхнути, надавив при цьому кінчиками пальців на натягнутий суглоб, що зʼєднує верхню і нижню щелепи. Повторити 5-8 разів
◦ «Думаючий капелюх»
На поверхні вуха знаходиться 148 активних точок. Ця вправа допомагає зосередитися, а також краще слухати і говорити.
Початкове положення: сидячи або стоячи
Мʼяко розправити і розтягнути однойменної рукою зовнішній край кожного вуха в напрямку вгору назовні від верхньої частини до мочки вуха пʼять разів. Помасажувати ділянку соскоподібного відростка за вухом у напрямку зверху вниз Тривалість занять від 5-10 хвилин до 20-35 хвилин. Вирави виконуються щодня. тривалість одного циклу 45-60 днів
◦ «Кільця»
По черзі якомога швидше перебирати пальцями рук, зʼєднуючи в кізьце з педиким пальцем послідовно вказівний, середній і т. ін. Вправу виконувати у прямому (віа вказівного пальця до мізинця) і в зворотному (від мічиния до вказівного пальця) пораль
◦ «Кулак- ребро -долоня»
Послідовна зміна позиції рук на площині столу: долоня, стиснена в кула на площині столу і розпрямлена на площині столу.
◦ «Лезгинка»
Ліву руку стиснути в кулак, великий палець відставити у сторону, кул пальцями до себе. Прямою долонею правої руки в горизонтальному пол мізинця лівої. Після цього одночасно змінити положення правої та лівої позицій). Необхідно прагнути швидкості зміни положень.
◦ «Вухо -- ніс»
Лівою рукою взятися за кінчик носа, а правою рукою - за протилежн відпустити вухо і ніс, плеснути в долоні, змінити положення рук «3 точн
◦ «Дзеркальне малювання»
Малювати на аркуші паперу одночасно обома руками дзеркально-симет
Нейрогімнастика - це
комплекс тілесно-орієнтованих вправ, що дозволяють через тіло мʼяко впливати на мозкові структури. (Гімнастика для мозку)За Н. Павловою, нейростимуляція мовленнєвих зон - цілеспрямований вплив високо-та низькочастотними імпульсами!!!!!! на певну ділянку мозку з метою відновлення втрачених звʼязків між артикуляційним, голосовим, дихальним апаратами і центральною нервовою системою та підвищення мовленнєвої активності. !!!
Кожна з вправ нейрогімнастики, сприяє збудженню певної ділянки мозку і вмикає механізм обʼєднання думки і рухи.!!! В результаті цього новий навчальний матеріал сприймається більш цілісно і природно, як би розумом і тілом, і тому краще запамʼятовується. Крім цього вправи для мозку також сприяють розвитку координації рухів і психофізичних функцій.
Під впливом кінезіологічних тренувань в організмі відбуваються позитивні !!!!!структурні зміни. Сила, рівновага, рухливість, пластичність нервових процесів здійснюється на більш високому рівні. Удосконалюється регулююча і координуюча роль нервової системи. Гімнастика мозку дозволяє виявити приховані здібності людини і розширити межі можливостей діяльності її мозку. Нейрогімнастика - це універсальна система вправ, вона ефективна і для дітей і для дорослих в будь-якому віці. Але особливо актуальне застосування кінезіологічних вправ у дітей з проблемами в розвитку.
А відомий логопед і вчений
Михайло Хватцев писав
так: "Артикуляційні вправи не тільки покращують рухову функцію тих систем мозку, котрі відстають, але й задіюють у роботу інші мозкові системи, що розміщені поруч". Так, розвиток дрібної та артикуляційної моторики - це не просто ігри й забави, а потужний інструмент для розвитку розумової активності дітей.

Шаблони для двуручної роботи.

Двуручна робота з олівцем.
Заходьте на мій Інстаграм канал. Там дуже багато матеріалу стосовно цієї теми.

https://instagram.com/cheldykalyona?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

Alyona Chelduk

Автор: 

Челдик Альона Миколаївна
Вчитель-логопед 2 категорії
М.Курахове ЗДО 18 «Космонавт»

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі