Матеріали для створенння освітніх ситуацій з наступних розділів неживої природи (Грунт, пісок, глина, каміння) для дітей середнього, старшого дошкільного віку, спрямованих на формування у дітей уміння усвідомити себе частиною світу, поглиблення системи уявлень дітей про явища і об'єкти неживої природи як фактори екологічного благополуччя, узагальнення знань природоохоронного характеру, формуванння основ екологічно свідомості, розуміння того, що ми живемо на планеті Земля і маємо берегти нашу планету для подальшого життя.
Грунт, пісок, глина, каміння
Тема: Нежива природа. Ґрунт, пісок та їх властивості.
Мета: вчити розпізнавати об’єкти неживої природи; мати уявлення про поняття «грунт», з’ясувати склад грунту, його основні властивості та процеси ґрунтоутворення; пояснити дітям що пісок, глина, каміння складаються із дрібних піщинок. Формувати в дітей уявлення про властивості грунту, значення грунту для рослин, тварин, людей.
• розширювати уявлення дітей про значення грунту;
• розширювати уявлення дітей про значення піску, про властивості (складається з піщинок різної величини, не скріплені між собою, сипучий, пропуускає воду);
• формувати досвід ухвалення екологічно правильних рішень, екологічної культури та свідомості;
• вчити дітей за допомогою спостережень та дослідів підводити до висновків. Ознайомити дітей з властивостями ґрунту: у ґрунті є повітря, ним дихають корені рослин (родючисть, водопроникність, повітряпроникність). Розвивати спостережливість, уважність, самостійність, розсудливість. Виховувати дбайливе ставлення до довкілля, бажання займатися дослідницькою діяльність.
Автор:
Укладач Валентина Володимирівна КУТУЗОВА, вихователь,
м. Первомайськ, Миколаївська обл.