Матеріали для створенння освітніх ситуацій з наступних розділів неживої природи (планета) для дітей середнього, старшого дошкільного віку, спрямованих на формування у дітей уміння усвідомити себе частиною світу, поглиблення системи уявлень дітей про явища і об'єкти неживої природи як фактори екологічного благополуччя, узагальнення знань природоохоронного характеру, формуванння основ екологічно свідомості, розуміння того, що ми живемо на планеті Земля і маємо берегти нашу планету для подальшого життя.
Планета Земля
Тема: Нежива природа. Наша планета.
Мета: систематизувати знання дітей про планету Земля; ознайомлювати дітей з глобусом як із моделлю планети Земля; формувати уявлення про склад Сонячної системи розширювати знання про різноманітний рослинний і тваринний світ на планеті; дати елементарні поняття про рух Землі навколо Сонця й навколо своєї осі, змін пір року, дня і ночі; поглиблювати знання дітей про причинно-наслідкові зв’язки та процеси у природі. Поглибити уявлення про те, що планета Земля – велике коло, велика частина якого вкрита водою та материками – суша, де мешкають люди. Підвести дітей до розуміння унікальності нашої планети, так як тільки на Землі є життя.
• Дати дітям відомості про Землю як планету, про її виникнення; ознайомити дітей із такими явищами природи як утворення вулканів, гір; формувати поняття про зміну частини доби та пір року; вчити проводити дослідницьку роботу; розвивати цікавість креативність мислення, кругозір, увагу; виховувати бажання пізнати нове.
• Розвивати та закріплювати усвідомлення не відокремленості життя людини та природи від Космосу; розвивати інтерес до пізнання цікавої інформації про Землю; розвивати образне мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати патріотичні почуття. Виховувати ініціативність, інтерес до нових знань, сприяти розвитку самостійних суджень у висловлюванні власних думок. Виховувати любов до природи. Виховувати бажання берегти нашу Землю.
Автор:
Укладач Валентина Володимирівна КУТУЗОВА, вихователь,
м. Первомайськ, Миколаївська обл.