Школа сьогодні повинна бути середовищем для навчання, у якому всі учні можуть досягнути повного розкриття своїх здібностей до навчання, особистого розвитку, готовності до праці та громадської відповідальності. У дієвій школі заняття мають бути активними.
Сьогодні серед нових інформаційних технологій навчання є впровадження особистісноорієнтованого навчання, при якому діти бачать світ не чужими очима ( вчителя, автора підручника ), а своїми власними очима.
Учень сприймає мету уроку як особливо важливу для себе, засвоєння змісту освіти відбувається при активній діяльності, з використанням власного досвіду, на уроках діти вчаться вчитися, забезпечується свобода вибору учня, породжується свідома відповідальність зо свій вибір, оцінюється не тільки кінцевий результат, а й сам процес роботи учня.
Завдання вчителя вибрати тип педагогічного керівництва як демократичний. Труднощі в спілкуванні долаються творчо, забезпечується розвиток внутрішньої гармонії, усвідомлення свого „я”, незалежного мислення, самопізнання, самореалізація.
Важливу роль для забезпечення діалогічної взаємодії вчителя і учня відіграють нестандартні уроки, як особлива організація навчальної діяльності, коли першочергову роль відіграють не знання, а загальнолюдські цінності з орієнтацією на емоційну та дисциплінарну сфери. Кожен такий урок є рекламою, якісною рекламою, насиченою життєвим змістом.
Пропоную нестандартний урок з фізики, перевірений у нашій школі