У практичному посібнику проаналізовано питання підвищення професійної майстерності педагога та спонукання його до творчого розвитку; проаналізовано особливості формування позитивного психологічного клімату шляхом надання педагогічної допомоги учнівському самоврядуванню; представлено та поширено досвід роботи педагога-організатора та класних керівників Стовпинського НВК «Школа І-ІІ ступенів-ДНЗ»; ознайомлено із засадами співпраці адміністрації школи з органами учнівського самоврядування на партнерських основах; з’ясовано особливості організації тренінгової системи роботи педагогами-кураторами; окреслено особливості становлення особистості лідера та вплив на його становлення вчителя; ознайомлено з діяльністю Школи лідера як одного з фундаментів роботи органів учнівського самоврядування; обговорено основні підходи до оформлення та ведення ділової документації органів учнівського самоврядування.
Посібник призначений для молодих педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи.
Зміст:
Бабич В. А. Організація ефективної співпраці адміністрації школи з органами учнівського самоврядування на партнерських основах.
Каштан Г. В. Особливості організації тренінгової системи роботи педагогами-кураторами.
Літвинчук О. С. Формування позитивного психологічного клімату шляхом надання педагогічної допомоги учнівському самоврядуванню.
Додаток 1. Презентація «Формування позитивного психологічного клімату шляхом надання педагогічної допомоги учнівському самоврядуванню»
Консевич Л. В. Школа лідера – один з фундаментів роботи органів учнівського самоврядування.
Любечко О. В. Основні підходи до оформлення та ведення ділової документації органів учнівського самоврядування.
Консевич Л. В. Ділова гра «Я – лідер, або Як спланувати та організувати роботу учнівського комітету».
Любечко О. В., Любечко О. В. Заняття з лідерами «Планета толерантності».
Додаток 2. Презентація до заняття з лідерами «Планета толерантності»
Методичні рекомендації засідання районної школи молодого педагога-організатора.