У практичному посібнику проаналізовано принципи ефективної взаємодії учнівського та вчительського колективів як основи демократизації освітнього середовища, ефективність методів та прийомів роботи педагога-організатора у координації учнівського самоврядування; окреслено інноваційні технології, педагогічний досвід з питань демократизації шкільного середовища; подано заняття з використанням інтерактивних форм роботи з лідерами учнівського самоврядування; окреслено особливості формування позитивного психологічного клімату, ситуації взаємодовіри та взаємопідтримки у командах лідерів, вироблення власних традицій, правил, законів; подано рекомендації до написання творчого звіту після проведення заходу; представлено досвід роботи педагога-організатора Великоклецьківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ».
Посібник призначений для молодих педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи.
Зміст:
Літвинчук Л. П. Ефективна взаємодія учнівського та вчительського колективів як основа демократизації освітнього середовища.
Літвинчук О. С. Методи та прийоми роботи педагога-організатора у координації учнівського самоврядування.
Консевич Л. В. Інноваційні технології, педагогічний досвід з питань демократизації шкільного середовища.
Лашта М. П. Створення позитивного психологічного клімату, ситуації взаємодовіри та взаємопідтримки у командах лідерів. Вироблення власних традицій, правил, законів тощо.
Консевич Л. В. Рекомендації до написання творчого звіту після проведення заходу.
Консевич Л. В., Лашта М. П. Посиденьки у «Школі успіху» з використанням інтерактивних форм роботи «Лідерами не народжуються. Ними стають».
Методичні рекомендації засідання районної школи молодого педагога-організатора.