У ХХ ст. цивілізація почала перехід на новий, якісно відмінний рівень розвитку – рівень постіндустріального , інформаційного суспільства, провідна роль у якому буде належати новій людині. На сьогодні однією із найперспективніших освітніх технологій є метод проектів, який дозволяє , використовуючи найменші затрати ресурсів, створити в навчальному процесі умови діяльності, максимально наближені до реальних.
Метод проектів передбачає поєднання технології створення освітніх ситуацій , у яких учень ставить та розв’язує власні задачі, з технологією супроводу самостійної діяльності учня. Порівняно з іншими педагогічними технологіями він має низку суттєвих переваг.
Як один із можливих варіантів організації спільної роботи вчителя та учнів на уроці географії я пропоную до розгляду проект « Карта – геніальний винахід людства». Проект призначається для вивчення теоретичного матеріалу та проведення практичних робіт у розділі «Земля на плані та карті» з курсу « Загальна географія» у 6 класі. Під час роботи над проектом учні будуть працювати з різними джерелами географічних знань, порівнюватимуть їхні інформаційні можливості, аналітичним шляхом визначатимуть найефективніший серед них. А також ознайомляться з головним об’єктом дослідження, оволодіють елементарними навичками картографічної грамотності та культури, набуватимуть навчально-пізнавальної і комунікативної компетенції. Додатково вони матимуть можливість застосувати і вдосконалити свої знання та вміння з математики, інформатики, мови, літератури, історії та само реалізуватися як особистість.
Дякую вчителю географії за змістовну розповідь по використанню проектної технології навчання та створенню проектів! Чудово!