Користувацький вхід

« Лікарські рослини України» заняття з еколого-валеологічного виховання для дітей молодшого дошкільного віку

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

МЕТА: Закріпити знання дітей про лікарські рослини Украіни (липу, малину, калину). Вчити виділяти і правильно називати характерні ознаки рослин. Розвивати зв’язне мовлення, спонукати давати відповідь на запитання. Активізувати словник дітей різними частинами мови, сприяти правильному вживанню відмінкових закінчень. Виховувати інтерес до зображувальної діяльності та розвивати елементарні навички нетрадиційного малювання . Розвивати дотиковий, зоровий, слуховий та руховий аналізатори, естетичне сприймання. Вчити передавати ознаки, особливості образу діями, рухами, емоціями. Закріпити вміння дітей малювати калину нетрадиційним способом ( листям, за допомогою піпеток на вологому піску). Збагачувати враження дітей від образотворчої діяльності за допомогою музики і поетичного слова. Спонукати до співчутливого ставлення до хворого, викликати бажання допомогти. Виховувати любов до рідного краю, бережне ставлення до природи.
ОБЛАДНАННЯ: вологий пісок у лотках; сухі гілки; листя калини; червона та жовта гуаш; піпетки; вологі серветки; музичні твори ( пісні про калину, музика лісу); мисочки для використаного листя; кущ калини; хатинка Ведмедиці; ведмедик Мишко; шматочки фруктів; картинки з хворим та веселим ведмедиком.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: читання та вивчення віршів про калину та осінь; загадування загадок; спостереження за сезонними змінами в природі; спостереження за деревами; бесіди про лікарські рослини; використання нетрадиційних методів зображувальної діяльності; дидактичні ігри: « Впізнай за смаком», « Відгадай чия пісенька звучить», « Знайди рослину, яку я назву» , « Ліки для Мишка».
Хід заняття.
Вихователь: Всі сідайте рядком,
Пограємося ладком.
Приготуйтеся, будь ласка,
Починаєм нашу казку!
Вихователь: Малята, сьогодні до нас у гості завітав ведмедик Мишко. Давай- те привітаємося з ним. Мишко, а чому ти такий невеселий?
Мишко: Коли я йшов до дитячого садка, то намочив лапки. У лісі мокро і холодно… І чомусь постійно хочеться спати.
Вихователь: Мишко, у тебе , мабуть, такий настрій, як у цьому віршику. Ось послухай.
Дитина: Вітер плаче, вітер віє,
Дощ осінній дрібно сіє.
Жовкне листя, в’януть квіти,
Скрізь калюжі поналито.
І ніде не видно пташки,
Ані бджілки, ні мурашки.
І метеликів нема,
Недалеко вже зима.
Вихователь: Дітки, а про яку пору року йдеться мова у цьому віршику?( осінь)
Вихователь: Як ви гадаєте, як ми можемо ще пояснити Мишкові, що прийш-ла осінь? (Стало холодно, на небі темні хмари, ідуть дощі, пожовкло листя, дує холодний вітер і т. д.)
Вихователь: Молодці, малята! А давайте зараз, щоб трішечки розвеселити Мишка, запропонуємо йому погратися разом з нами в гру.
Дидактична гра « Відгадай, чия пісенька звучить»
Мишко: Дякую вам малята за те, що пояснили чому мені було так сумно і розвеселили мене. Але мені вже час повертатися до лісу, бо на мене чекає мама і мабуть вже хвилюється.( Діти прощаються з ведмедиком.)
Вихователь: Дітки, я дуже хвилююся за Мишка, адже він йдучи до нас промочив ніжки. А восени, коли холодно і мокро, люди і тварини починають хворіти. А хто лікує вас, коли ви хворієте?( Мама.)
Вихователь: А як вас мама лікує?( Дає пігулки, чай з липи, варення з малини, відвар з калини.)
Вихователь: Молодці, ви знаєте не тільки про пігулки, а й про ліки солодкі та смачні. А як називаються рослини, з яких готують ліки? (Лікарські рослини.)
Які лікарські рослини ви знаєте? ( Липа, малина, калина.) Які ліки можна з них виготовити?( Чай, варення, відвар.) Від яких хвороб вони допомагають? ( Від застуди, нежиті, кашля, хворого горла.)
Вихователь: Молодці, малята. А чи зможете ви відгадати про яку лікарську рослину йдеться мова у цій загадці?
Хто ж ці ягідки не знає,
При застуді допомагають,
На кущах вони висять
І як маків цвіт горять.
Тільки це не є малина,
Що за ягідка?... ( калина)
Вихователь: У вас на столах є картинки з лікарськими рослинами. Знайдіть і покажіть мені, будь ласка, калину.
Дидактична гра « Знайди рослину, яку я назву»
Вихователь: Калина росте по всій нашій Украіні, тому вона вважається символом Украіни. А хто хоче розказати віршика про калину?
1 дитина: Кущ калини у долині
Білим цвітом квітне нині.
І лунають у долині
Ніжні співи солов’іні.
2 дитина: Серед поля край села
Калинонька зацвіла,
Ніби дівчина в віночк
Русу косу заплела.
( Лунає телефоний дзвінок, вихователь відповідає на нього)
Вихователь: Малята, мені щойно подзвонила мама Мишка. Вона дуже засмучена, тому що іі синок захворів ( показує картинку з хворим Мишком). У нього нежить, температура, хворе горлечко, сильний кашель. Він дуже страждає, але відмовляється приймати будь- які ліки. Як ви гадаєте, можливо ми якось можемо допомогти Мишкові? ( Віднесемо йому смачні ліки.)
Дидактична гра « Склади у кошик для Мишка смачні ліки»
Вихователь: А де живе Ведмедиця з Мишком? ( У лісі.) А як потрібно поводитися у лісі? (Тихо, не кричати, не ламати гілочки, не рвати квіти і травичку.)
Вихователь: Молодці! Тепер можемо вирушати до лісу.
( Під звуки лісу діти вирушають у дорогу)
По доріжці топ- топ,
Через річку стриб-стриб,
Під кущиками нахиляємось,
Від комариків відбиваємося.
( Діти підходять до хатинки Ведмедиці і гукають іі )
Вихователь: Доброго вам дня, матінко Ведмедице!
Ведмедиця: Доброго дня! А чому це ви, малята, прийшли до мене у гості? ( Ми прийшли провідати Мишка.)
Вихователь: Як себе почуває ваш Мишко? Йому вже краще?
Ведмедиця: Та що ви! Він зовсім знесилений, лежить, не встає. Не знаю що мені робити.
Діти: Ми принесли для Мишка смачні ліки, щоб він швидше вилікувався.
( Діти дістають з кошика ліки і, називаючи іх, віддають Ведмедиці)
Ведмедиця: Дякую вам! Ви мені дуже допомогли! Я піду лікувати Мишка. До побачення!
( Діти прощаються з Ведмедицею)
Вихователь: А нам час вирушати до садочка.
( Підходять до куща калини)
Вихователь: Дітки, подивіться яка гарна рослина. Як вона називається? (калина).Калина- це кущ чи дерево? ( Кущ, бо на ній ростуть ягідки.) Як називається гілочка з ягодами калини? ( Кетяг.) А скільки ягідок на кетягі калини? (Багато.) Якого вони кольору? ( Червоного.) Які ягідки на смак? (Терпкі та гіркуваті)
Дидактична гра « Впізнай калину за смаком»
Виховаль: На що схоже листя калина? ( На долоньки.) Якого воно восени кольору? (Червоне, жовте.) А чи можна ламати гілочки калини? (Ні.)
( Діти водять хоровод навколо куща калини)
Вихователь: Давайте ми з вами намалюємо калину, а цей кущ нехай залиша-ється і росте для звіряток.
( Діти сідають за столи)
Вихователь: Сьогодні ми з вами будемо малювати на піску. На якому піску краще малювати? (На вологому, тому що він не розсипається.) Чим ми на піску можемо намалювати листячко? ( Листям і мочалочками.) Як ми зможемо намалювати кетяг калини? (За допомогою піпеток.)
Червоні ягідки просяться у долоні
( пальчики розслаблені, звисають донизу)
Кожну ягідку зірву
( поглажування кожного пальчика від основи до кінця)
Іх у кошик покладу
( одна долонька імітує кошик, друга кладе ягідки)
І додому понесу
( постукування пальчиками по столу)
( Під музичний супровід, на піску з викладенними гілочками, діти роблять відбитки з листя, потім пальчиками та піпетками малюють ягідки. По закінченні роботи вихователь хвалить дітей за гарну роботу)
Вихователь: Калина пишним цвітом
Укрила віти навесні,
А восени, як згасне літо,
Дарує ягідки рясні.
Зриваймо кетяги калини,
Не забуваймо лиш про те:
Калина – символ Украіни,
Калина – дерево святе!
Вихователь: Малята, як ви вважаєте, яку добру справу ми сьогодні зробили? (Допомогли Мишкові.) Як ви гадаєте, наші ліки йому допомогли? ( Так.)
Вихователь: Дійсно. І на доказ цього Ведмедиця нам прислала світлинку з Мишком ( показує картинку з ведмедиком). Який тут Мишко? ( Здоровий, веселий.) І за те, що ви допомогли Мишкові вилікуватися, Ведмедиця надіслала нам цілющого відвару з калини, щоб ви не хворіли. Зараз ми підемо у їдальню і скуштуємо його. ( Діти йдуть до їдальні)

Автор: 

Шинкаренко Оксана Володимирівна, вихователь НВК "ДНЗ-ЗОШ Іст. №2"
м. Первомайськ Миколаївська область

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі