Користувацький вхід

Останні публікації

Опис досвіду. Тема: "Розвиток літературно-творчих здібностей молодших школярів у процесі читацької діяльності на уроках літературного читання"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Анотація
Однією з важливих складових літературної компетентності є особистісно-діяльнісна компетенція молодшого щколяра. Вона передбачає реалізацію літературно-творчих здібностей дітей, зумовлену високим інтересом до читання літературних творів. Можна тлумачити ії як здатність читача до власної літературної діяльності, яка сприяє розвиткові творчих літературних здібностей.
Особистісно-діяльнісна компетенція формується в процесі активної творчої діяльності учнів на уроках і в позаурочний час. Цінним компонентом цього складного процесу є ігрова діяльність учнів на основі прочитаного, у якій діти мають змогу реалізувати свої літературні знання та можливості.
Зазначена діяльність стимулює дітей до написання власних творів: казок, віршів, оповідань тощо, розвиває їх літературно-творчі здібності.
Активне спілкування з літературою як мистецтвом слова задовольняє природну потребу дитини в емоційно-чуттєвих переживаннях, створює умови для самовираження особистості. В активній творчій позиції знання сприймаються емоційно, а тому запам`ятовуються краще і зберігаються довше. З метою формування особистісно-діяльнісної компетенції використовуються різноманітні види творчої діяльності: малювання, переказ, драматизація, написання власних творів.
Таким чином формування цієї компетенції дає змогу вчителеві:
• здійснити індивідуальний підхід до кожного учня;
• розвинути художню уяву, яка є центральним компонентом розвитку літературно-творчих здібностей;
• сформувати уміння створювати власні висловлювання на основі прочитаного, прослуханого, побаченого.
Творча активність, образність та конкретність мислення, особливості уяви створюють сприятливі умови для літературного розвитку школярів. В організації цієї діяльності використовується комплексний вплив різних видів мистецтв: художнє слово, живопис, музика.

Автор: 

Музика Галина Олександрівна, вчитель початкових класів,Запорізький багатопрофільний ліцей №99 Запорізької міської ради Запорізькоїобласті

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі