Користувацький вхід

Будьмо знайомі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

«БУДЬМО ЗНАЙОМІ!»

Мета. Познайомити учнів між собою; дати поняття про клас як спільноту однолітків, об'єднаних метою (шкільне навчання); викликати в дитини цікавість до своїх однокласників, формувати позитивні, доброзичливі стосунки між
школярами класу, розвивати комунікативні навички.
Обладнання: штучна квітка, аудіоапаратура.

Хід заняття

Організаційний момент
- Діти, ви вже знаєте, що відтепер ви всі будете навчатися в школі. Ви стали учнями першого класу. Погляньте уважно навколо себе: як у нашому класі багато
діток! Усі ви, першокласники,— симпатичні та гарненькі, але кожний з вас, звичайно, чимось відрізняється від решти своїх однокласників.
Розкриття теми заняття
Є в нас різні тут малятка:
І красунечки-дівчатка,
І хлоп'ята — бачу я.
Кожен — учень-першокласник,
Але кожен має власні
Свої прізвище й ім'я.
-Усі ви, діти, у наступні роки разом мандруватимете по захоплюючій Країні Знань, будете робити нові відкриття, займатися спільними цікавими й корисними справами.
У нашому класі кожен з вас знайде собі добрих друзів, гарнихподружок, веселих приятелів. Хто з вас бажає, щоб наш класс був дружнім і згуртованим? (Учні відповідають.)
-Молодці.Як ви думаєте, чи можуть потоваришувати незнайомі одне
одному люди? (Ні.)
-Правильно. Отже, спочатку нам слід познайомитися!
III. Повідомлення теми й мети
- Тож наступні хвилини ми присвятимо сааме цій справі, адже тема сьогоднішньої класної години — «Будьмо знайомі!»
Наше знайомство має стати першим кроком для нашого спілкування, становлення добрих стосунків у вашій новій шкільній родині, що називається «перший клас ... (називає школу) школи». Буде чудово, якщо ці стосунки згодом переростуть у велику
й міцну дружбу.
IV. Подання нових знань
Вступна бесіда
- Чи знаєте ви, що зазвичай розповідають про себе піч час знайомства? Що слід назвати перш за все? (Ім'я та прізвище.)
-Правильно. Знання імен необхідне нам для звертання, розмови. Розмовляючи під час спільної справи або гри, діти зазвичай називають одне одного на ім'я. А от до дорослої
людини заведено звертатися на ім'я та по батькові. Зі мною, своєю вчителькою, ви вже знайомі. Хто добре запам'ятав, як мене звати? (Діти називають ім'я та по батькові педа-
гога.)
-Правильно. А чи хотілося б вам повідомити всім, як вас звати, яке у вас прізвище? А дізнатися про те, які імена мають усі інші дівчатка і хлопчики нашого класу? (Так.) Для чого нам усім конче потрібно познайомитися? (Учні розмірковують, пояснюють.)
Отже, часу ми не гаємо
І знайомство починаємо —
Ми у першій спільній грі.
Станьмо в коло, школярі!
(Діти разом з педагогом шикуються в коло. Класовод дістає штучну квітку і показує її класу.)
А у грі цій, милі дітки,
Стане нам в пригоді квітка,
Подивіться, ось вона:
Гарна й трішки чарівна,
Хоч на вигляд зовсім проста —
Наша квіточка знайомства.
Гра «Знайомство однокласників»
Педагог дає квітку учню, який стоїть поруч із ним, і пояснює дітям правило гри: той, хто отримує квітку, має вийти в центр кола і назвати спершу своє ім'я, а потім — ім'я та прізвище, звертаючись до своїх однокласників. («Я — Марина. Я — Петренко Марина».)
Після цього класовод запитує школярів, що стоять у колі: «Як звати цю дівчинку, діти?» Учні беруться за руки і хором відповідають педагогу: «Це Петренко Марина». І продовжують, звертаючись до однокласниці за зразком дорослого: «Будьмо знайомі, Марино!» Після цього дитина повертається на своє місце, а квітку передає сусіду. Цей школяр знову виходить у центр кола. Гра триває, доки квітка не обійде все коло.
Під час гри педагог має стежити за тим, щоб вихованці говорили виразно, досить голосно й чітко, поводилися невимушено, не соромилися.
По закінченні гри учні сідають на стільці.
Бесіда «Ось такий у мене клас»
Запитання і завдання для бесіди
• Що ви зробили під час гри «Знайомство однокласників»?
• Чи є у нашому класі діти, яких ви знали раніше? Назвіть їх.Розкажіть, як ви познайомилися (ходили до одного дитсадка, живете в одному будинку).
• Чи приємно вам було познайомитися зі своїми однокласниками й однокласницями, яких ви раніше не знали?
• Розкажіть, чиї імена (прізвища) вам одразу запам'яталися і сподобалися.
• Чи є в нашому класі дітки з однаковими прізвищами? А з однаковими іменами? Назвіть їх.
• Яке враження справляють на вас ваші однокласники?
• Кому з вас хотілося б, щоб у нашому класі панувала атмосфера доброзичливості та злагоди, товариськості та приязності, взаємодопомоги та дружби?
• Чи можуть, на вашу думку, принести радість і задоволення образи, сварки, бійки між учнями нашого класу?
• Як, на вашу думку, слід поводитися всім дітям? Як потрібно ставитися одне до одного?
• Хто хоче розповісти, як він буде ставитися до своїх однокласників, товаришів?
Під час спілкування з першокласниками вчитель допомагає їм сформулювати правильні відповіді (уточненнями, підказками, доповненнями), за необхідності м'яко коригує думку
тієї чи іншої дитини.
Фізкультхвилинка «Перший клас»
Діти знову шикуються в коло і виконують ігрові рухи відповідно до змісту віршованого тексту, що його читає класовод.
Ось наш дружний перший клас,
(Постава пряма, повертають голову праворуч-ліворуч.)
Він великий досить в нас.
(Розводять прямі руки в сторони.)
Школярів чимало в нім,
(Беруться за руки і йдуть уперед, звужуючи коло.)
В першім класі у моїм.
{Діти крокують назад, розширюючи коло з подальшим
роз'єднанням рук.)
Симпатичні тут дівчатка!
(Дівчатка ставлять руки на пояс і ритмічно притупують
на місці, хлопчики плескають у долоні.)
Гарні хлопчики-хлоп'ятка!
(Хлопчики й дівчатка міняють рухи.)
Вчитись будемо відмінно,
(З'єднують руки, крокують уперед, звужуючи коло.)
І старанно, і сумлінно.
(Крокують назад, розширюючи коло.)
А дружити без образ —
(Діти рознімають руки, підносять вгору вказівні пальці
й погойдують ними.)
Буде кращим перший клас!
(Знову беруться за руки і піднімають їх вгору, підводячись
навшпиньки.)
Впродовж 1—1,5 хвилини першокласники водять хоровод, пританцьовуючи. Після цього школярі займають свої місцяза партами.
Ігрове спілкування «Сусід по парті»
- Ось ви, діти, зайняли свої місця. І поруч із вами за партою сидять ваші сусіди, з якими ви, напевне, добре потоваришуєте. Певно, із цим школярем ви встигли познайомитися
ще до сьогоднішнього заняття. Як ваш учитель-класовод, я також рада була взнати про кожного з вас багато хорошого й цікавого. От, наприклад, поруч із Надійкою Шевченко за першою партою цього ряду сидить Василько Марчук. Він привітний, допитливий і жвавий хлопчик, має веселу вдачу і тому часто усміхається. Василько полюбляє малювати і цікавиться автомобілями. А ще Василько ходить до басейну, де займається плаванням, адже хоче бути спортивним та спритним.
А хто з вас, діти, може щось розказати про свого сусіда по парті? (Кілька учнів розповідають.)
Гра «Я називаю, а ви покажіть!»
Дорослий пропонує школярам спільну гру. Він чітко промовляє початок імені кого-небудь з учнів. Завдання дітей — спочатку мовчки показати рукою на того, кого, на їхню думку, мав на увазі вчитель, а потім (на прохання педагога) повністю назвати ім'я
цього учня. Спочатку педагог називає той склад, що відповідає одному конкретному імені. У подальшій грі можливе використання матеріалу, що стосується різних імен дітей класу, які мають спільний фонематичний початок.
Наприклад:
Дмит... — Дмитрик
Кат... — Катруся
Ан... — Андрій, Антон, Аня
Се... — Сергійко, Семен
На... — Наталочка, Назар, Настя
Ма... — Марійка, Марина, Максим, Макар
Правило гри: учні не можуть показувати самі на себе. Класовод відзначає найбільш уважних учасників, які добре орієнтуються і швидко виконують ігрове завдання.
V. Підсумки заняття
Діти, наше заняття добігає кінця. Напевне, воно залишило у вас добрі враження про вашу нову класну родину, однокласниць та однокласників. Сподіваюся, що серед учнів свого класу ви неодмінно знайдете хороших друзів і подружок, з якими вам буде приємно й цікаво разом отримувати важливі знання, навчатися, а також спілкуватися й товаришувати

Автор: 

Прокопенко Людмила Василівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі