Користувацький вхід

"Весела подорож Колобка" Конспект інтегрованого заняття для дітей середньої групи

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Програмовий зміст:
Зв'язне мовлення: Вчити дітей переказувати казку за допомогою мнемо таблиці, виразно передавати зміст, стежити за послідовністю відтворення подій. Закріпити правильну вимову звуків рідної мови, закріпити навички виділяти перший та останній звук в мовленнєвому слові і знання про життя диких тварин та їх родину.
Граматика: Формувати граматичну правильність мовлення. Удосконалювати вміння складати і вживати прості та складні речення і правильно узгоджувати та вживати різні частини мови.
Лексика: Сприяти розвиткові словника і збагачувати лексику новими словами, образними виразами, приказками, чистомовками. Розвивати мовне дихання, артикуляційний апарат, силу голосу, тактильні відчуття. Виховувати любов до рідної мови, бажання спілкуватися один з одним.

Попередня робота:, розповідання казок по мнемотаблицям та за допомогою умовно-наочних схем. Слухання казки «В гостях у сонечка», утворення з простих слів складні, розучування чистомовки та речівки, викладання картин з різних елементів. Д/Г «Звірі та їх дитинчата»

Обладнання : ІКТ, схеми на складання порівняльних речень, дощечки на тактильні відчуття, пеньок, мішечки з завданням, мнемотаблиця, цеглинки,схеми-порівняння, дзиґа , картинки з лісовими звірятами, ватман, заготовки сонечка, хмарок, дерева, трави, квітів, метеликів
Хід заняття.
Вихователь: Діти, розкажу я вам цікаву новинку: завітали до нас гості на годинку. Треба дружно привітатись, дружно й весело сказати!
Психогімнастика
Доброго ранку сонце привітне,
Доброго ранку небо блакитне,
Доброго ранку в небі пташки,
Доброго ранку тобі і мені.
Вихователь: Ви так гарно привітались, а це значить, що у вас хороший настрій. В мене теж гарний настрій. А знаєте чому?
Читання вірша Х.Білоус
Небо чисте, голубе,
Світить сонце золоте,
А травичка молода,
Мов зеленая вода,
А по ній пливуть кульбаби
І весну везуть до баби.
Діти яка зараз пора року? (Весна)
Яка весна? (тепла, зелена, дощова)
Назвіть які весняні місяці ви знаєте?
Діти: березень, квітень, травень
(звучить музика)
Вихователь: Діти, давайте пошукаємо, звідки лине музика! (на екрані з'являється Колобок) Хто це?
Діти: Колобок!
Колобок: Привіт, малята! Я – веселий Колобок! Прикотився до вас просити допомоги. Хочу я для дідуся і бабусі зробити подарунок: весняну картину намалювати, а фарб зовсім немає. Що робити? Де їх шукати?
Вихователь: Малята, допоможемо Колобкові.
Діти: Так
Вихователь: А давайте з вами відправимося у подорож на пошуки фарб. Пригадайте, яких звірів зустрів у казці Колобок.
Діти: Зайчик, вовк, ведмідь, лисичка
Вихователь: Зайчик який?
Діти: М'якенький, пухнастий, сіренький
Вихователь: Які в зайчика вуха?
Діти :Довгі
Вихователь: Отже зайчик?
Діти: Довговухий
Вихователь: Ведмедик який?
Діти: Великий, кремезний , коричневий
Вихователь: Які в нього лапи?
Діти: Клишоногі
Вихователь: Лисичка яка?
Діти: Руденька, хитра, довгий хвостик
Вихователь: Отже вона?
Діти: Довгохвоста
Вихователь: Вовк який?
Діти :сірий, зубатий, голодний
Вихователь: А які в вовка зуби ?
Діти: Гострі
Вихователь: Отже він?
Діти: Гострозубий
Колобок: А щоб не заблукати, вам потрібно маршрут знати.
(діти уважно розглядають схеми на комп’ютері)
Зайчик причаївся під кущем
Вовк сидить біля пенька
Ведмідь заховався за деревом
Лисичка заглядає квіточку
Вихователь: Ми все зрозуміли. А Колобка з собою візьмемо? (Так) Очі закриваємо , на сюрприз чекаємо . (з'являється Колобок)
Вихователь: Дуже добре! Бери (ім'я дитини) нашого Колобочка в руки і вирушаємо на пошуки фарб.
Ми в чарівний ліс підемо,
Звірів лісі ми знайдемо,
Подолаємо все враз
Буде в нас усе гаразд!!!
Вихователь: Діти до якого першого звірятка ми підемо по завдання ?
Діти : До зайчика який причаївся під кущем
Вихователь: Торбинка, а в ній щось є, але щоб її розв’язати, потрібно виконати завдання, яке нам приготував Зайчик
Д/гра «Перший і останній звук» (ліс, пеньок, ялинка, галявина, дерево, кущ, хатинка, травичка, лисичка, ведмедик, вовк, зайчик)
Вихователь: Зайчик нам віддав зелену фарбу. Бери (ім'я дитини) нашого Колобочка в руки і вирушаємо далі.
Вихователь: До якого другого звірятка ми повинні піти, щоб виконати наступне завдання?
Діти: До вовчика. Вовчик сидить біля пенька..
Ми в чарівний ліс підемо,
Звірів лісі ми знайдемо,
Подолаємо все враз
Буде в нас усе гаразд!!!
Вихователь: А ось і торбинка, а біля неї завдання від нього
(Дощечки на тактильні відчуття)
Діти , а кого вони вам нагадують?
Діти: Ця дощечка на дотик м’якенька, пухнаста , як курчатко
Ця колюча, схожа на їжачка
Ця пухнаста, схожа на хмарку
Ця холодна схожа на водичку
Вихователь: Щоб пригадати цю казку , нам допоможе таблиця

(Діти розповідають казку по черзі)
Вихователь: Вовчик нам віддав жовту фарбу
Бери, (ім'я дитини) , нашого Колобочка в руки і вирушаємо далі на пошуки.
Вихователь: До якого звірятка ми повинні піти тепер?
Діти: До ведмедика. Ведмідь заховався за деревом.
Ми в чарівний ліс підемо,
Звірів лісі ми знайдемо,
Подолаємо все ми враз
Буде в нас усе гаразд!!!
Вихователь: А ось і торбинка, а біля неї завдання від нього
Д/г «Тваринки та їх родини» (дзиґа)
(Мама-лисиця, тато-лис, а діти-лисенята) і.т.д
Вихователь : Молодці малята, ось і торбинка розв’язалася, а в ній синя фарба.
Вихователь: Бери, (ім'я дитини) , нашого колобочка в руки і вирушаємо далі на пошуки. До кого ми йдемо ?
Діти: До лисички. Лисичка заглядає на квіточку
Вихователь: По дорозі до неї ми з вами повторимо чистомовку:
0к -0к-0к -покотився колобок,
Ок-ок-ок-за лісок, за ставок,
Ся- ся -котився, веселився,
Ав-ав –і пісеньку співав,
Ами - ами - плескайте рукам,
Ами - ами тупайте ногами,
Ся-ся-ся –навколо озерніться,
Ся –ся-ся- один з одним подружіться.
Вихователь:А ось і торбинка, а біля неї завдання від лисички.
Д/гра «Склади речення» (робота в парах)
Зайчик живе в норі, а ведмідь в барлозі
Вовк полюбляє їсти м'ясо, а ведмідь-мед.
Лисичка руденька, а зайчик сіренький.
Вовк живе в хащах, а лисичка в норі.
Зайчик куцохвостий , а лисичка довгохвоста.
Вихователь : Молодці малята, ось і торбинка розв’язалася, а в ній червона фарба. Діти як ви гадаєте, всі завдання ми виконали? (Припущення дітей)
Вихователь: Всі кольори ми зібрали, зараз подивимось що у нас вийшло .(перемішую фарби)
Діти: Жовтий колір схожий на сонечко, він теплий, лагідний, як мама.
Синій колір на хмаринку, на дощик
Зелений на травичку
Червоний, на квіточку.
(Діти розміщують на аркуші(сонечко, хмаринку, травичку, квіточки)
Вихователь: Діти подивіться, яку гарну весняну картину ми створили? Давайте попрощаємося з Колобком і відправимо його назад до казочки, щоб він подарував картину дідусю і бабусі. (діти прощаються з колобком, вихователь виносить колобка з картиною з групи)
Нам теж вже час повертатися назад до групи .
Підсумок.
Молодці малята, ви багато добрих справ зробили, ви дуже старалися. Пригадайте, кому ви допомагали? Які казкові герої вам зустрічалися? Що більше всього сподобалось на занятті ? (відповіді дітей)
Мені теж дуже сподобалось, як ви працювали, дякую вам. І ось, на згадку про наше заняття , я вам дарую, ці сонечка (кожній дитині чіпляє значок сонечко)
Заняття закінчується, діти виходять з музичної зали .

Автор: 

Соворовська Тетяна Євгеніївна, вихователь НВК "ДНЗ-ЗОШ Іст.№2" м.Первомайськ Миколаївська область

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі