КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
«КОТИЛАСЯ ТОРБА З ВИСОКОГО ГОРБА»
для молодшого дошкільного віку
Мета: залучати дітей до впізнавання казки, казкового героя за схемою-моделлю(троє поросят, три ведмеді, ріпка, лисичка та журавель, півник та двоє мишенят). Вправляти у переказуванні казки «Колобок» за мнемотаблицею. Вчити впізнавати героїв казки «Рукавичка» за моделями
(геометричними формами).Активізувати словник іменниками, прикметниками , дієсловами за темою. Вправляти в утворенні прикметників від іменників. Розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, пам’ять, фантазію, уяву, слухову увагу, дрібну моторику, артикуляційний апарат, інтонаційну виразність мовлення. Виховувати інтерес до казок ,дружні взаємини, доброзичливість, комунікативні здібності. Сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.
Обладнання: чарівний мішечок, рукавиця з фігурками для моделювання , схеми-моделі до казок, мнемотаблиця до казки «Колобок», бубон.
Хід заняття
(Діти стоять у колі з вихователем)
Вихователь: Доброго ранку, доброго дня, так я вітаюсь кожного дня.
Психогімнастика «У цій групі ми сім’я»
Пальчикові вітання «Добрий день! Добрий день! –Пальчики сказали.»
Малята, давайте посміхнемось один одному і покажемо, що у нас гарний настрій. І з цим гарним настроєм ми з вами рухаємося далі(діти йдуть по колу)
Рухлива хвилинка Діти наші вправні. Діти – молодці Крокувати гарно вміють в нас усі
По доріжці діти йшли , торбинку на шляху знайшли . А торбинка - не проста, а чарівна - ось яка!
Вихователь: Малята, вона мені шепоче ,що їй було сумно і вона забрала наші казочки.
Дивіться, пропали книжечки з куточку книги. Торба нам їх віддасть, коли ми виконаємо її завдання.
1 завдання- розшифруй казку за схемою(3 поросят ,півник та двоє мишенят, три ведмеді, журавель та лисичка, ріпка)
-Як звали поросят? Як звали ведмедів? Як звали півника та двох мишенят? Чому?
-Відгадайте, що робить півник?(замітає подвір’я ,несе мішок з борошном, рубає дрова, носить воду ,ліпить пиріжки).
-Чим пригощала лисичка журавля?
-Якщо каша з гречки, як вона називається? З манки? З пшона? З вівса? З рису?
- Як помирити журавля та лисичку?
- Про кого можна сказати: сіренька? старенький? гавкуча? пухнаста? велика? Давайте покличемо сонечко на дідове полечко, щоб краще ріпка росла.
Хороводна гра «Вийди, вийди сонечко» торбинка віддає книжечки.
2 завдання -що за казка тут у нас –розказати прийшов час(за мнемотаблицею діти розповідають казку «Колобок») - торбинка віддає книжечку. Давайте врятуємо Колобка від лисички.
Покажемо їй вправи для язичка ,вона почне виконувати та впустить Колобка(артикуляційні вправи)
Артикуляційна вправа «Повітряна кулька». «Надути» повітрям щоки, потім втягнути їх між щелепами. Рахунок: 1-2.
Артикуляційна вправа «Гойдалка». Відкрити рот і гострим кінчиком язика почергово тягнутися то до підборіддя, то до носа. Рахунок: 1-2.
Артикуляційна вправа «Хоботок». Випнути трубочкою напружені й зімкнені губи. Утримувати під рахунок: 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10.
Артикуляційна вправа «Смачне варення». Язиком обвести верхню та нижню губу.
3 завдання- Гра «А хто, хто в рукавичці заховався?» (фігурки)
-Звірята перетворила торба на фігурки
-Відгадайте , хто на яку фігурку перетворився?
Квадрат білий?-зайчик-Пострибайчик, сірий ?-кабан-Іклан, коричневий ?-ведмідь -Набрідь; кружечок сірий?-мишка-Шкряботушка, Зелений?-жабка-Скрекотушка; прямокутник сірий?-вовчик-Братик, прямокутник рудий?-лисичка-Сестричка.
- Хто який?(заєць-білий,довговухий,жаба-зелена,вовк-сірий,злий.голодний,ведмідь-бурий,клишоногий,лисиця-руда,хитра,довгохвоста .
Вправа «Скажи, як звірятко»(діти промовляють фразу «-Хто-хто в рукавичці живе?» з різною інтонацією.
-А що було б, якби дідусь потрапив в Африку, хто тоді міг би потрапити до рукавички? -А що було б, якби дідусь загубив на подвір’ї нашого садочка, хто тоді міг би потрапити до рукавички?
-Яка казочка схожа на казку «Рукавичка»?(теремок)Давайте заселимо звірят у теремок.
ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА.
Стоїть у полі теремок («дах»)Він закритий на замок («замок»).
Дрік-дрок, дрік-дрок (рухи зап’ястами ліворуч-праворуч):
Мимо зайчик пробігав: скік-скок, скік-скок (рухи від себе, до себе),
Відчинив ключем замок! (Пальці розімкнені).
Пок! (Два кулачки).
торбинка віддає книжечки
4 завдання- торбинку передай , казочку, яка подобається називай (діти передають по колу торбу та називають казки)торбинка віддає решту книжок.
Давайте пограємось з торбою покладемо в неї гарний настрій, щоб їй не було сумно.
Нар.гра «Котилася торба»