Користувацький вхід

Конспект заняття для дітей старшої групи з логіко-математичного розвитку Математика за казкою «Колосок»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект заняття для дітей старшої групи з логіко-математичного розвитку
Математика за казкою «Колосок»
Тема: за казкою «Колосок»
Мета: перевіряти знання дітей про принципи побудови ряду чисел (кожне наступне число на 1 більше за попереднє); продовжувати розвивати інтерес до ігор – головоломок; вчити дитину діяти самостійно, правильно складати квадрати за номером і перевіряючи за кольором, швидко добираючи ряд карток за нумерацією використовуючи замісники предметів; продовжувати вчити дітей складати; сприяти розвитку мислення, пам'ять, розвитку умінь орієнтування на площині та у просторі; удосконалювати функції пояснювального мовлення.
Матеріал: цифри і знаки, картки до гри «Крапочки», геометричні фігури, аркуш паперу.
Хід заняття
- Діти, чи знаєте ви казку, назву якої зашифровано на цих картках?
Її можна прочитати, якщо дістати за таким правилом: розкладіть картки так, щоб кількість паличок кожної наступної картки була більшою на 1 від попередньої, тобто по черзі від 1 до…
За правильне розміщення карток їх перевертає і пропонує тому, хто вміє читати, прочитати на зворотному боці казки (Колосок)
- Скільки персонажів у цій казці?
- Сьогодні я ще раз розповім вам цю казку, майже так як у книжці, але трішечки інакше.
- Жили собі двоє мишенят – Круть і Верть, та півник Голосисте Горлишко. Мишенята, що танцюють та співають. А півник вранці встає, піснею всіх збудить та до математичної школи поспішає. А прийде додому- цікаві завдання з математики розв’язує. Ось і сьогодні у школі одержав він домашнє завдання – розв’яжімо декілька завдань.
- Перше завдання: різнокольорові квадрати, по-різному розрізані. Їх потрібно зібрати в цілі фігури. Хто швидше це зробить?
- А мишенята і не знають, а півник у вас запитати вирішив, як ж його зробити, допоможіть?
Д гра «Склади квадрат»
- Складіть квадрат, орієнтуючись на папір частини. Полічіть кількість частин, що входять до цілої фігури.
- Чи вірно виконали? Скільки всього квадратів ви склали? Якого вони кольору?
- Півник склав 5 квадратів і гукає мишенят. Прибігли і дивляться – але самі не хочуть займатися.
- Сідайте, пограємо- розмалюємо, хто швидше добере свої крапочки до цифр.
- Та ми і цифр не знаємо, і сидіти довго не вміємо, хоч цікаві ігри ти маєш пищать мишенята, та не виконують.
- Пограйте діти з півником замість мишенят. Ось такі картки з цифри і крапочки приніс вам півник
Правило таке: біля цифри покладіть усі картки, які мають таку ж кількість крапок
- Мишенята звуть півника побігати, але йому залишилось ще одне завдання – потрібно разом розв’язати. Але спочатку потрібно трішки відпочити.

Фізхвилинка орієнтування у просторі
Станьте з півником позаду мене
Станьте з півником праворуч від мене і т.д.
- Повернувся півник до столу, а мишенята вже тут- і кликати не треба. Держать в двох аркуш паперу, крутять його роздивляються
- Слухайте всі, і діти, і мишенята! Перед вами чистий аркуш паперу. Уявіть, що це ваша кімната. Геометричні фігури замінять ваші меблі. Поміркуйте, на яку фігуру більш схожі меблі
- Розмістіть фігури так, як стоять у нашій груповій кімнаті. Зверніть увагу га наявність дверей та вікон.
- Молодці, ви діяли, як справжні архітектори: спочатку вони креслять план споруди, а потім її будують люди будівельники.
Підсумок: ось така незвична казка «Колосок». Казка не проста, а математична чому вона так названа?

Автор: 

Вихователь ДНЗ №13 "Гвоздичка" Бібік І.В.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі