Конспект заняття з ОБЖД
Для дітей середньої групи
Агенти безпеки у пошуках пригод
Підготувала:
Вихователь
Ольга МЄДВЄДЄВА
Мета: формувати навички безпечної з побутовими приладами, небезпечними предметами та під час повітряної тривоги; розвивати критичне мислення через аналіз проблемних ситуацій (кейсів), увагу та вміння працювати в команді; виховувати самостійність, відповідальність за власну безпеку та впевненість у своїх діях.
Матеріал та обладнання: ноутбук, набір карток для кейс-фото, браслети «Агенти безпеки».
Хід заняття
1.Вступна частина:
«Таємне посилання». (дзвінок-повідомлення) .
«Привіт, друзі! Я збирався на тренування,
але забув правила безпеки і ледь не потрапив
у халепу. Мені терміново потрібні помічники
«Агенти безпеки», які допоможуть розібратися,
що можна робити, а що-ні. Ви готові?»
-Щоб стати «Агентами безпеки», нам потрібно пройти крізь чотири «Зони випробувань». Готові?
2.Основна частина:«Кейси та рішення».
Зона перша. Кейс-фото «Маленький вогник-велика біда».
-«Увага, Агенти! Подивіться на цю картинку. Наш герой, Котик, ледь не накоїв лиха. Він хотів погратися з маленькими паличками, що мають кольорові голівки. Ви знаєте, як вони називаються?
-Сірники!
-Правильно, Котик думав, що вогонь- це лише яскрава іграшка. Але ми з вами знаємо таємницю: вогонь може бути добрим помічником, а може перетворитися на розлюченого звіра. Зараз ваша перша місія-навчити Котика відрізняти «безпечний вогонь від небезпечного».
Д/Г«Друзі та Вороги вогню»-навчити дітей розрізняти ситуації, де вогонь корисний (контрольований дорослими), а де-небезпечний.
Завдання для Агентів:«Розкладіть картки на дві групи. Там де вогонь нам допомагає (друзі)-веселий вогник, а там, де вогонь стає ворогом через неслухнянність (вороги)-вогник злий.
Мовленнєва гра «Так чи ні»
-«Вогонь допомагає мамі спекти смачні пиріжки?»-(плескають);
-«Вогонь вистрибнув з печі і побіг по килимку?»-(тупають);
-«Ми запалили свічки, щоб у кімнаті стало красиво?»-(плескають);
-«Малюк знайшов сірники під ліжком і запалив їх?»-(тупають);
-«Вогонь у поході допомагає нам зігрітися?»-(плескають).
-Чудова робота! Ви врятували будиночок Котика. Але запам'ятайте: якщо все ж таки вогонь став ворогом і почалася пожежа, Агенти не ховаються під ліжко! Вони знають секретний номер. Який?
-101!
-Розумнички! Ви просто неймовірні! Вогняну стихію приборкали. Але подивіться навколо-у нашій групі є багато речей, які здаються спокійними, але можуть бути підступними. Вони допомагають дорослим, але можуть образити малят, якщо з ними не вміти поводитися.
-Чуєте цей звук? Це наші домашні помічники чекають на перевірку. Вирушаємо до наступної зони -«Таємничі помічники».
Зона друга:«Небезпечні предмети».
-Подивіться, Котик розкидав різні інструменти та іграшки разом. Тут і гостра голка, і гострі ножиці, і навіть великий молоток! Він каже, що це все-його іграшки. Чи згодні ви з ним? (Ні, не згодні!)
-Запам'ятайте правило Агентів: предмети бувають безпечні, а бувають і такі, що вимагають особливої обережності. Зараз ми навчимо Котика порядку.
Д/Г«Чарівний кошик: Можна-не можна». (кейс-сортування).
-У мене є два кошика. Один-зелений, тут живуть картки з нашими безпечними друзями-іграшками. А другий-червоний, тут повинні лежати картки з речами, які можна брати тільки з дорослими. Отже, як справжні експерти, ви повинні вирішити куди яку картку відправити.
-«М'ячик: можна ним гратися самому»-зелений кошик;
-«Ножиці: вони гострі! Можна брати без дозволу?»-ні, тільки з дорослими-червоний кошик;
-«Лялька »-зелений кошик;
-«Машинка»-зелений кошик;
-«Пігулки (ліки):вони схожі на цукерки, але це не іграшка! це велика небезпека!»-червоний кошик;
-«Ніж: він допомагає різати хліб, але в руках дитини він стає ворогом»-червоний кошик;
-«Голка: маленька, але дуже колюча»-червоний кошик.
-Агенти, а що ми скажемо Котику, якщо він дуже хоче взяти ножиці, щоб вирізати сніжинку, квітку? Хіба ми йому просто заборонемо?
-Треба покликати дорослого і працювати разом із ним!
-Агенти, ви чудово розібралися з предметами в кімнаті. Але справжні професіонали знають: небезпека може ховатися і на вулиці, і навіть там, де ми звикли гуляти-у парку, на ігровому майданчику, на подвір'ї.
-Наш Котик знайшов на травичці дивну річ. Вона блищить, як іграшка, але він не знає, що це. Справжні Агенти мають гострий зір і знають головне правило: «Якщо річ не твоя-вона може бути небезпечною». Вирушаймо до останньої, найвідповідальнішої зони нашого квесту!
Зона третя: «Мінна безпека».
-Погляньте на ці картинки. Бувають предмети, які ми називаємо «незнайомцями». Це можуть бути різні коробки, рюкзаки, красиві іграшки або дивні залізяки, які лежать там, де їх не повинно бути. Усередині них може ховатися «сердитий вогник», який тільки й чекає, щоб його торкнулися.
-Агенти мають суперсилу - Золоте Правило Трьох «НЕ». Давайте його згадаємо:
- «Не підходь!»
- «Не чіпай!»
- «Не панікуй, а клич дорослих!»
Д/Г«Пильні очі»-навчити людей ідентифікувати підозрілі предмети та виробити автоматичну реакцію зупинки.
Кейс-ситуація:розкласти звичайні речі (м'ячик, скакалка, пасочка...) та «підозрілі» (коробка обмотана скотчем, старий рюкзак, телефон..)
-Агенти, ми вирушаємо на прогулянку парком. Ідіть за мною змійкою. Як тільки я скажу:«Стоп! Небезпека!»-ви маєте зупинитися на місці, і показати пальчиком на те, що вам здається підозрілим, не підходячи близько.
-Діти йдуть по колу за вих-лем;
-Зупиняють біля підозрілого предмета;
-Діти:«Не підходь! Не чіпай!»
-«Чому ми не чіпаємо цей красивий рюкзачок? Адже там можуть бути цукерки. іграшки?»
-Діти:«Бо він не наш! Він може бути небезпечним?»
-А тепер головне-кому ми повинні розповісти про знахідку?
-Так, татові, мамі або вихователю. А дорослі вже зателефонують справжнім професіоналам-рятувальникам.
-Агенти, ви просто неймовірні! Ви знаєте, як поводитися з вогнем, знаєте, що не можна чіпати чужі речі. Але буває так, що нам потрібно швидко зібратися і перейти в особливе місце-безпечне укриття.
-Ви чули, як звучить серена? Це її таємний сигнал для Агентів:«Час перепочити в надійному місці». Отже, вирушаємо до нашої останньої зони-«Безпечне укриття!».
Зона четверта:«Безпечне укриття»
-Коли ми чуємо сигнал тривоги, ми не боїмося, бо ми-підготовлені Агенти. Наше завдання: зібрати свій «Рюкзачок безпеки», взяти за руку друга і спокійно пройти в наше укриття.
-А що ж візьмемо з собою? Котик хотів покласти в рюкзак велику подушку і цілу коробку цеглинок lEGO. Як ви гадаєте, це зручно?
-Ні!
-Правильно, рюкзачок має бути легким, але в нього має бути все найважливіше.
Д/Г«Збери рюкзачок»
- Об’єднаємось в дві команди та зберемо рюкзаки для укриття.
Проблемна ситуація «Слухай сигнал»Діти чують сигнал тривоги та крокують до укриття. По сигналу «Відбій повітряної тривоги» залишають укриття
Завершення заняття: посвята в Агенти.
Ви великі розумнички! Пройшли всі зони квесту:
-Приборкали вогняну стихію;
-Врятувалися від гострих предметів;
-Вивчили правило:«Не підходь! Не читай!»;
-Зібрали рюкзачок.
-Ви- справжні Агенти Безпеки! Котик тепер точно знає, як бути захищеним, і все завдяки вам! Іза це дарує вам браслети «Крутий Агент Безпеки».
посібники