Користувацький вхід

Розробка уроку з української мови "Ми можемо змінити світ!" (урок – квест) 4 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Комунальний заклад «Спеціалізований навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І ступеня» з поглибленим вивченням іноземних мов
художньо-естетичного напряму № 22»

Розробка уроку
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Ми можемо змінити світ!..
(урок – квест)
4 клас

Підготувала:Кустова Н.Д.
вчитель початкових класів

Як парость виноградної лози, плекайте мову…
(Максим Рильський)
Мета: - активізація інтелектуального і духовного потенціалу національних та
загальнолюдських цінностей дітей;
- виховувати пошану та любов до рідної мови на культурно-історичному досвіді рідного народу та віковій народній мудрості;
- сприяти національно-етнічному відродженню української нації.
Обладнання: конверти з картами маршрутів; завдання.
Хід уроку
Ι. Організація класу.
Учитель: - Діти ! Сьогодні ми з вами вирушимо у мандрівку і будемо шукати скарб…
- А що для вас є скарбом?
- Що б ви хотіли знайти?
Розподіл на команди. Отримання завдань.
Клас ділиться на 4 команди за кольором: (жовта, зелена,синя, червона).
Отримують завдання знайти свої конверти з маршрутом.
1-а команда( жовта) Перша від вікна і третя від дошки.
2-а команда( зелена) Друга від вікна і друга від дошки.
3-а команда(синя) Третя від вікна і перша від дошки.
4-а команда (червона) Друга від вікна і шоста від дошки.
Кожна команда знаходить конверти з картою .
ΙΙ. Станція КАЗКОВА.
Завдання. Запишіть назви українських народних казок.

Відповідь : «Ріпка», « Колобок», « Рукавичка», «Котигорошко».
ΙΙΙ.Станція ПОЕТИЧНА
Завдання. Відновіть рядки вірша, вставляючи пропущені букви.
Прочитайте виразно.
Л…б…ть …кр…їн…, …к с…нц… л…б…ть,
…к в…т…р, …к тр…в…, …к в...д… .
В г...д...н… щ…сл…в… … в р…д…ст… м…ть,
Л…б…ть … г…д...н… н…д…л… .
(В.Сосюра)
ΙV. Станція ШИФРУВАЛЬНА
Завдання: Розшифруйте за допомогою алфавіту. 33 – 24, 15, 21, 1, 13, 18, 7, 27, 31!
Відповідь: Я – УКРАЇНЕЦЬ!
V Станція ВІНОЧОК
Вчитель: - Віночок в українців є символом чистоти і краси. Починали носити віночки дівчата з трьох років. Перший віночок плела дитині мама.
Віночок це не просто краса, а й оберіг, знахар душі і лікар. У ньому є чаклунська сила, яка біль знімає, Волосся береже. Ця сила в квітах.
А от чи знаєте ви що символізували різні кольори стрічок у вінку. Спробуйте відгадати…
Завдання. Поєднайте колір стрічки з його символом.
коричнева природа, життя
жовта вода
зелена хліб
синя земля
блакитна небо
оранжева чистота
фіолетова сонце
біла розум

VΙ Станція ТВОРЧА
Завдання. Складіть сенкан за схемою до слова МОВА
Мова
2 слова (яка?)
3 слова (що робить?)
Порівняння ( як…….)
Висновок (1 слово)

VΙΙ Станція РОЗУМНИКІВ
Завдання. Розв’яжіть кросворд.

1. Старовинний оберіг дому та родини. Він супроводжував людину усе життя.
(6 букв) (Рушник)
2. Вони з’являються у людини, яка несе добро і любов людям. (5 букв) (Крила)
3. Дерево – символ нашої Батьківщини.(5 букв) (Верба)
4. Музичний інструмент на якому грали мандрівники співаки, яких українці за всіх часів дуже шанували. (5 букв) (Кобза)
5. Прізвище видатної української поетеси. (8букв) (Українка)
6. У світі є одна
Всім потрібна вона. (11букв) (Батьківщина)
7. Це є справжній оберіг на здоров’я, щасливу долю, любов… (9 букв) (Вишиванка)
Вчитель: яке в вас вийшло слово?
Діти: Україна.
VΙΙΙ Станція ЖАЙВОРОНКОВА
Вчитель: Діти, яку пташку в Україні називають степовим соловейком?
Діти: -Жайворонка!
Завдання. З букв слова жайворонок складіть нові слова.
Відповідь: (вкрай, край, жар, корова, коровай,корона, край, рай, кров, кран, нора, рак, ранок, район…)
ΙΧ Станція МУДРА
Завдання. З окремих слів складіть і поясніть прислів’я.
Відповідь: Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається.
Птицю пізнати по пір’ю, а людину по мові.
Χ. Рефлексія. Кожна команда на останній станції отримала конверт з буквами.
Завдання. Потрібно скласти з них слово і помістити його у вислів.
1-а команда. (о, а, м, в) Мова – то цілюще народне джерело, хто не припаде до
нього вустами, той сам всихає від спраги…
(В.Сухомлинський)
2-а команда. (а, о, м, в) Бринить, співає наша мова,
Чарує, тішить і п’янить.
(Олександр Олесь)
3-а команда (о,а,м,в) Мова – найцінніший скарб народу.
(Іван Огієнко)
4-а команда (в, о, а, м) Хай живе солодка – співуча,
ні з чим не зрівняна українська мова!
(В.Солоухін)
Обговорення висловів.
-То ж яка наша мова? (підказка з назв станцій)
- казкова, мелодійна, цікава, мудра, різнобарвна, співуча…
Вчитель: - Який, на вашу думку, скарб ми знайшли?
- Що зрозуміли?
- Чого навчились?
Вчитель: «Як парость виноградної лози, плекайте мову!»

Автор: 

Кустова Наталя Дмитрівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі