Користувацький вхід

Останні публікації

Логопедичне заняття для дітей старшої групи Тема: Квіти-прикраса весни

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Логопедичне заняття для дітей старшої групи
Тема: Квіти-прикраса весни
Мета: Продовжувати знайомити дітей з порою року та весною; закріпити назви перших весняних квітів, вміння відгадувати загадки, робити артикуляційні, дихальні, пальчикові вправи. Збагачувати словниковий запас дітей.
Розвивати зв'язне мовлення, дрібну моторику пальців рук, логічне мислення, увагу, уяву, пам'ять.
Виховувати почуття любові до рідної природи, вміння відчувати її чарівність і красу.
Обладнання: зображення артикуляційних вправ, індивідуальні дзеркала, серветки, загадки, зображення квітів, ватман, комп'ютер, екран, м'яч.
хід заняття
Доброго ранку,
діти кмітливі.
Будьте завжди
Здорові і щасливі.
- Сьогодні, діти, у нас на занятті зібралося гостей багато, а щоб розмова почати, треба загадку відгадати.
Загадка: привітання журавля,
Я пробуджую поля,
Я тане сніг,
Щоб ожило все навколо.
Відгадайте, хто вона
Ця красуня чарівна? (Весна)

Так, діти, це весна. Так що ми будемо говорити про весну і навесні квіти.
Назвіть, будь ласка, весняні місяці. (Березень квітень травень)
- Який зараз місяць весни?
- Чому він так називається?
- Зараз початок, середина або кінець весни?
" Весна "
Ось йде гостя полями,
Перелогами, лісами
Де ступить з-під землі
Лізуть паростки малі
Як опустить вниз руку
Зеленіє всюди трава.
Як ліву руку підведе -
Всюди листя молоде
На берізку подивиться поблизу -
У сережках вся берізка,
До верби підійде - на жаль!
У білих котиків верба.
(Діти сідають за столи і виконують вправи артикуляцій)
«Парканчик», «Лопаточка», «Голочка», Чашечка »,« Маляр »,« Конячка ».
Дід. вправа «Прийшла весна мила і всіх розбудила».
Все в природі прокидається, радіє, шумить ...
Послухайте і скажіть:
- Що навесні біжить, шумить, блищить? (Струмок)
- Що бубнявіє, готується розпускатися? (Нирка)
- Що світить, гріє, пестить землю? (Сонце)
- Що розквітає, майорить, тріпоче пелюстками? (Квітка)
Весна привертає всіх першими квітами.
- Діти, перші весняні квіти ви знаєте? (Діти називають назви квітів)
Зараз на екрані ви побачите квіти і про кожну з них потрібно розповісти вірш.
" Пролісок"
Виглянув пролісок під вікном у мене:
Голівонька біла, листочки зелені
Холодно скрізь, ще снігу біліють ...
Квіти тендітні ніжно серце гріють. (Н. Красоткіна)
" Пролісок "
Я - ніжна квіточка весни,
Я - Проліскова колір.
Я пережив зимові сни
І знову народжений на світло. (М. Познанська)
"Мати й мачуха"
Тільки сонечко пригріло,
Мати - і - мачуха з'явилася.
Серед чорної землі
Сяють сонечка малі. (В. Паронова)
" Фіалка "
Фіолетові квіти -
Фіалки маленькі -
Це весни подарунок,
Немов посмішка матері ... (Г. Міша)
Які ви ще знаєте квіти? (Чубарка, сон трава, крокуси, гіацинти, нарциси, тюльпани ...)
Дід. гра «Назви по порядку»
На екрані зображені квіти в певній послідовності. Діти називають їх, а потім вони зникають. Потрібно назвати їх по порядку.
Гра з м'ячем «Скажи зі словом весняний»
День - ... (весняний день)
Сонце - ... (весняне сонце)
Промені - ... весняні промені)
Небо - ... (весняне небо)
Погода - ... (весняна погода)
Квіти - ... (весняні квіти)
Місяці - ... (весняні місяці)
Дид. гра «Назви зайве слово»
Березень, січень, квітень, травень.
Лелека, ворона, ластівка, лебідь.
Пролісок, хризантема, фіалка, мати - і - мачуха.
физкультхвилинка:
Ось йде до нас весна
Все навколо оживає (діти кружляють)
Проліски прокидаються (потягнутися, вдих - видих)
Проліски посміхаються (посміхатися)
Пташки прилітають (махати руками, як крилами)
Діти вибігають (біг на місці)
На луках стрибають (стрибки)

Дід. гра «Щоб природа не страждала»
(Добери висловлювання протилежне за значенням)
- Зривати квіти - милуватися квітами
- Зламати гілка - посадити дерево
- Спіймати метелика - спостерігати за метеликом
- Зруйнувати мурашник - захистити мурашник
- злякати пташку - послухати її спів
- топтати квіти - ходити по стежці
Діти, скажіть, - будь ласка, коли висівають і висаджують квіти, садять дерева? (Відповіді дітей). Для чого це роблять?
Мовна вправа «Подаруй квіточці ласку»
- Я до тебе ласкаво всміхнуся.
- Я попрошу вітерець тебе покачати.
- Я не зривати тебе.
- Я поллю тебе.
Любити квіти - значить оберігати їх, не нищити. Щоб чудовий букет, Не обов'язково йти в ліс і рвати живі квіти. Їх можна вирощувати в горщиках, намалювати або виготовити аплікацію. (Діти на великому аркуші паперу виготовляють панно з квітів.)
Вірш Весняні квіти.
Як прийшла весна – красна,
У гаю гуляла
Майже кожен день вона
Свій наряд міняла.
Йшла в зеленому вінку,
Платті білосніжнім,
І з`явився у ліску
Радісний підсніжник.
Потім одягла вбрання
Із ясної просині.
Розкидала навмання
Голубенькі проліски.
Фіолетовий наряд
Кинула під віти –
Вже фіалково горять
Квіти – самоцвіти. ( В.Паронова)
Підсумок заняття.
- Діти, що відбувається в природі з приходом весни? (Відповіді дітей)
- Чи потрібні нам квіти, комахи, птахи? ...
вірш
Всі необхідні на землі
І великі і малі
Не стріляй в птицю,
НЕ лови комашку,
НЕ топчи травинку,
Чи не зірве рослина.
Все, що бачиш навколо
Поважай і бережи.
- Ми повинні природу берегти, примножувати і любити її.
Слухай, дитино!
Квіточку кожну,
Кожну травинку
Плекай, бережи.
Іншим малятам –
Усім своїм друзям –
Теж накажи.

Автор: 

Тараненко В. М.
вихователь ЗДО № 5 " Золота рибка "
м. Первомайськ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі