Користувацький вхід

Заняття в старшій групі на тему: «Наша планета Земля

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Наша планета земля»
Мета:дати дітям відомості про Землю, як планету, про її виникнення; ознайомити дітей із такими явищами природи, як утворення вулканів, гір; формувати поняття про зміну частин доби та пір року; вчити проводити дослідницьку роботу; розвивати цікавість, кругозір, увагу, мислення; виховувати бажання пізнати нове.
Обладнання: глобус, дрібні металеві предмети; магніти на ниточці, свічка, коробочка з піском, вода, сода, підзорні труби, картина вулкану,
Хід заняття
Діти сьогодні ми здійснимо подорож у космос, сідайте на стільці, це наша ракета.
Ця швидка нова ракета
Для польотів на планети
Ми у космос вирушаємо
Що у нім, всього не знаємо
Мимісця скоріш займаймо
Пуск! І швидше відлітаймо!
(звучить музика) (виставляю перед дітьми глобус)
Погляньте, що ви бачите? (глобус)
Так, це маленька копія нашої планети. Такою її бачать справжні космонавти з космосу.
Як називається наша планета? (земля)
А люди, які на ній проживають? (земляни)
Яку форму має Земля? (форма кулі)
На що вона схожа? (схожа на м'яч)
Так, Земля – це справжня куля, схожа на великий м'яч.
Які кольори ви бачите на нашій планеті Земля? (блакитний, жовтий, коричневий, зелений).
Жовтий колір – колір суші, пояснити слово мушу.
Суша – там де зараз ми, суша – де нема води.
А що означає синій колір? (колір води)
Так, це моря, океани, ріки,озера.
А чи хочете ви дізнатися, як утворилася земля?
Дуже давно не існувало не землі, ні інших планет. У космосі вирувала темна хмара розпеченого газу та пилу. Поступово хмара охолола, а газ та пил почали притягуватись одне до одного. Так і сформувалася Земля.Ми впевнимось в цьому,коли проведемо дослід.
Дослід «Як виникла земля?»
(на столі лежать дрібні металеві предмети, беру магніт та воджу ним по столі)
Ось цей магніт, це темна хмара, вона рухається по космосі.
Що сталося з предметами? (вони прилипли до магніту)
Ось так поступово Земля стала великою кулею, що обертається навколо сонця. Спробуйте і ви. (діти притягують металеві предмети до магніту)
Погляньте яка ж гарна утворилася у нас земля.
Давайте візьмемо на згадку з собою далі в подорож її фотокартку.
Так як же виникла Земля?
Минуло дуже багато часу, і на поверхні Землі утворилася тверда кора, а навколо планети – атмосфера. Земля обертається навколо сонця і водночас навколо себе. І в результаті цього на Землі змінюються пори року та частини доби.
Дослід «Зміна пір року» (запалюю свічку)
Діти уявімо що це сонце. Навколо нього обертається земля. Давайте спробуємо визначити, з якої сторони буде зима? З якого літо? Де осінь, а де весна?
Якщо сонячні промені світять яскраво на Землю то там пора року літо, де промені менше потрапляють, то там весна чи осінь,а де променів дуже мало то там зима.
Ну що ж, бачу ви трішки втомилися, тому пропоную вам відпочити.
Фізхвилинка
Хмара сонечко закрила, слізки срібні обронила (закрити обличчя долонями)
Ми ті слізки пошукаємо, у травичці позбираємо (присідання)
Пострибаєм як зайчата (стрибки)
Політаєм як пташата (махи руками)
Потанцюємо ще трішки (пружинка)
Щоб спочили руки й ніжки.
Всі веселі? Так! От чудово.
А тепер до праці знову.

Відпочили тож продовжуємо нашу подорож в минуле нашої планети. Спробуємо зрозуміти, як на нашій планеті утворилися гори. Які позначені на глобусі коричневим кольором.
Ми вже знаємо, що наша планета утворилася з невеликого шматочка, схожого на магніт, який постійно літав у космосі, притягував до себе уламки інших планет, піщинки, камінці. Була наша планета великою розпеченою кулею. Потім поверхня вистигла, а всередині залишилася дужегаряча порода, яка постійно намагалася вирватися на зовні. Таким чином утворилися вулкани.
Практичний показ «Утворення вулканів»
Вулкан – це гора з якої вивергається вируюча червоного кольору лава. Вона схожа на річку, але замість води – вогонь, каміння, попіл. (показ вулкана на картинці).
Я вам пропоную поглянути як же діє вулкан. Ось так проходить виверження вулкану.
Виверження вулкану – це дуже небезпечно, це явище яке завдає багато лиха. Але люди навчилися використовувати вулкани з користю. Вони дають і будівельні матеріали, і джерела корисних копалин, і попіл, який є дуже гарним добривом. Візьмемо з собою в незвичайну подорож також фотокартку вулкану.
Дослід «Утворення гір»
Малята вулканічна лава, має дуже багато уламків планет та каменів які рухаються дуже глибоко під землею. Давайте уявимо що ваші ручки – це уламки інших планет.
Підійдіть кожен до тарілочки, та занурте свої ручки в пісок. Порухайте пальчиками.
Якою стала поверхня піску? (не рівною)
Що на ній утворилося? (ями, горби)
Чому це сталося? (тому що уламки в лаві рухаються, та штовхають поверхню землі, яка змінює форму).
А тепер продовжимо рухати руками. Якими стали гори?
Ось так і утворилися гори. Давайте знайдемо їх на глобусі. Чим темніший коричневий колір, тим гори вищі, якщо світліший колір тим гори нищі.Надійко розкажи нам віршик про гори.
Гей, піду я в ті зелені гори,
Де смереки гомонять високі,
Понесу я жалі одинокі
Та й пущу їх у гірські простори.
Давайте і цю фотокартку візьмемо з собою.
Малята на цьому наша космічна подорож добігає до кінця, настав час повертатися до групи. Сідайте в наш космічний корабель та рушаймо. А поки ми летимо,давайте ж пригадаємо що ж цікавого та незвичайного ми дізналися в нашій подорожі, а пригадати нам допоможуть ось ці фотокартки які ми взяли з собою на згадку.
Як же утворилася планета Земля?
А як же вивергається вулкан?
Яким чином утворюються гори?
Так. Вся наша планета Земля, та все що в ній знаходиться обертається навколо сонця.
Чи сподобалася вам наша мандрівка?
Чи любите ви свою землю? Чому?
Як ми повинні берегти нашу планету?
Пам'ятайте нашу землю потрібно берегти не забруднювати її, а побільше доглядати, та насаджувати рослин. Ось ми з вами вже в садочку. Тож наша подорож скінчила

Автор: 

Коваленко Тетяна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі