Сучасна школа - як соціально-педагогічна система покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, які відповідали б цілям розвитку особистості школярів і сучасним соціальним вимогам. З позиції сучасних вимог метою освіти є формування життєво - компетентної особистості, самостійної в різних сферах життєдіяльності, в тому числі професійно - трудової. Професійне самовизначення учня по своїй суті найважливіша складова його підготовки до самостійного життя.
До моменту закінчення школи випускник повинен бути психологічно готовим до вступу у доросле життя. Поняття «психологічної готовності» передбачає в даному випадку, наявність здібностей і потреб, які дозволяють випускнику школи з можливою повнотою реалізувати себе в праці і на професійному поприщі.
За останні кілька років у нашій країні відбулися серйозні соціально-економічні перетворення, які привели до змін у професійному самовизначенні старшокласників. (Зникла система розподілу випускників в ВУЗах, з'явилось безробіття).
Пошук педагогічним колективом Донецької загальноосвітньої школи
1-Ш ступенів № 80 власного обличчя, свого шляху у системі освіти, який тривав декілька років, проблемний аналіз освітньої ситуації в школі та країні в цілому, врахування потенційних можливостей школи, її традицій, соціального запиту учнів, педагогів, батьків зумовили створення авторської моделі “Школа – родина”, яка була покладена в основу Концепції розвитку школи на 2006-2016 роки.