Користувацький вхід

Інтегроване заняття за казками В. Сухомлинського «Країна доброти та ввічливості»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: знайомити дітей з творчістю В. Сухомлинського, викликати інтерес до його творів, бажання більше знати, наслідувати позитивні риси героїв прочитаних казок. Розвивати мовлення дітей, вчити відповідати на запитання повним реченням. Розвивати діалогічне мовлення, уяву, логічне мислення, вміння концентрувати увагу на певному завданні. Знайомити з прийомами пальчикової техніки. Виховувати почуття доброти, любові та поваги до рідних та друзів.
Попередня робота:читання творів В. Сухомлинського.
Матеріал:картинки до казок В. Сухомлинського, загадки про тварин, відео-презентація до казки « Заєць і горобина», краплини з паперу і вода, музика « Дощик», мішечок з картками зображення позитивних емоцій, папір і фарби.

Хід заняття:

Вірш « Стежина у світ природи»

Вихователь: Оця стежина веде дитину
У світ природи, дивний світ,
Де є метелик, і є калина,
Стежина біла і маків світ.

Де соловейко співає пісню
І жайвір сонечко кличе нам.
Вухастий зайчик стрибає в лісі,
Їжак гостинці несе нам.

Де бджоли пісню літа співають,
Палає квітка в краплях роси,
Цвіркун для друзів на скрипці грає,
Зумій відчути усе це ти.

І котик Мурчик поруч з тобою,
В росянім лузі телятко мале,
Не скривдь нікого жорстокою рукою,
Що є у світі – то все твоє.

За всю турботу та щиру ласку,
Природа віддячить тебе не раз,
Тож не поруш чарівну казку,
Нехай усіх вона радує нас.

Бесіда з дітьми про письменника В. Сухомлинського.
В. Сухомлинський український письменник, який написав понад 1500 творів, оповідань та казок для дітей різного віку. Педагогічна спадщина В. Сухомлинського є різноманітною і багатогранною. Відчувати, розуміти, цінувати і творить… В. Сухомлинський спочатку вчить відчувати красу природи., потім красу мистецтва і нарешті підводить вихованців до розуміння вищої краси - краси людини, його праці, його вчинків та життя. Навчитись любити можна тільки в діяльності, у вчинку. Милуватися природою - значить підтримувати її красу. Милуватися вчинком – значить прагнути красивого вчинку.
Вихователь: Діти, які твори В. Сухомлинського ви знаєте?
Діти: « Сонце і сонечко», « Соловей і гавеня», « Як їжачок до зими готувався?»,» Добре слово», « Сива волосинка» і. т.д.
Вихователь: Скажіть будь ласка, чого вчать ці твори, що вони виховують?
Діти: Любов до природи, ввічливість, повагу до дорослих, почуття любові, доброти.
Дид. Гра. « З якої казки?»
( дітям пропонують картинки з героями казок В. Сухомлинського).
Відгадування загадок ( за творами В. Сухомлинського).
Вихователь: Дивина! Живий клубок
Покотився в наш садок.
Має сотню голочок
Хто це друзі….(їжачок).
Вихователь:. Діти, в якій казці В. Сухомлинського зустрічається їжачок?
Діти: В казці « Як їжачок до зими готувався?
Вихователь: Стебельце – шершава драбинка.
У середині, чорна вуглинка.
Пелюстки блискучі,
як лак – це квітучий червоний ….( мак)
А ця квітка в якому оповідання зустрічається?
Діти: « Маківка і джміль.».
Вихователь:. Хоч ростом невеликий, але гарно співає. (соловей)
Діти: Це оповідання « Соловей і гавеня ».
Вихователь: Я маленький, я вухатий,
Попелястий, волохатий.
Я стрибаю, я тікаю,
Дуже куций хвостик маю. ( зайчик)
Діти: Казка « Зайчик і горобина.»
Показ мультимедійних слайдів і читання казки « Зайчик і горобина».
Запитання до казки.
1.Яка пора року описана в казці?
2.Що попросив зайчик у горобини?
3. Що горобина відповіла зайчику?
4. Чи допоміг вітер зайчику?
5. Чому зайчику стало добре?
Гра « Школа ввічливості»
Всі діти стають у чарівне коло « ввічливості», беруться за руки і один до одного промовляють ввічливі слова, а наступна дитина відповідає на них.
Наприклад. Добрий день → будь ласка → дякую → дуже радий → радий бачити і т. д.
Рухлива гра « Добрий дощик»
Вихователь: Діти, послухайте, на дворі йде добрий дощик. Уявіть, що ми, маленькі краплинки, а я ваша мама хмаринка. У мене є чарівна водичка, і коли зупиниться музика, на яку краплинку хмаринка брискне водичкою, та краплинка каже яку добру справу вона сьогодні зробила.
Діти стають у коло і грає музика «Дощик» діти танцюють та кружляють навколо хмаринки. Коли музика зупиняється, всі краплинки зупиняються, хмаринка по черзі крапає водичкою і запитує « Яку добру справу ти сьогодні зробив?»
Наприклад:
-Я сьогодні погодував кицю.
-Я сьогодні допомогла мамі помити посуд.
- Я сьогодні допоміг товаришу поскладати іграшки.
Вихователь: Молодці малята. Ми гарно займались, а тепер час нам трішки помалювати.
В казочці « Зайчик і горобина», як вітер допоміг?
Діти: Струсив гілочку горобини, щоб зайчик не був голодним.
Вихователь:. Так. Молоці. А зараз ми з вами також допоможемо йому і намалюємо гілочки горобини для зайчика.
Самостійна робота дітей.
Малюємо пальчиками.
Тема: « Гілочка горобини»
Підсумок:
Вихователь: Ми з вами гарно попрацювали, гарно займались, навчались у « Школі ввічливості», знаємо багато добрих слів і скажемо один одному приємні слова. Вихователь дістає мішечок з ввічливими словами. Діти самостійно достаюсь маленькі карточки, на яких зображені смайлики.

Автор: 

Ярова Любов Василівна
вихователь, спеціаліст вищої категорії
дитячого будинку Хмельницької обласної ради

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі