Заняття з логіки для середньої групи
Тема: Порівняння множин предметів. Орієнтування у просторі: над, під, за.
Мета: учити визначати місце розташування предметів; закріпити навички орієнтації в просторі; формувати у дітей уміння порівнювати властивості предметів, знаходити спільну властивість групи предметів; виховувати вміння чути і виконувати інструкції вихователя.
Обладнання: демонстраційний: плакат із зображенням овочів, дзвіночків, набір предметних картинок (транспорт, інструменти – по п’ять картинок); роздавальний: конверти з наборами картинок з будь-якої теми, картки для вправи: «Якої фігури не вистачає».
Хід заняття
1. Організаційний момент.
На дошці прикріплений плакат із зображенням овочів.
Скажіть, що зображено на плакаті?
Скільки всього предметів? ( Багато )Назвіть їх одним словом. (Овочі)
А якщо я додам до цього плаката малюнок дзвіночка, що ви скажете?
Вихователь прикріплює поруч із малюнками овочів малюнок дзвіночка. Діти обговорюють дію вихователя й висловлюють свою думку.
Гра « Посортуй»
У кожного з вас на столі лежать конверти . Дістаньте малюнки з конвертів , і розкладіть їх на дві групи. Дайте назву кожній.
Вихователь надає індивідуальну допомогу за необхідністю.
2 Фізкультхвилинка.
Вихователь пропонує дітям показати рухи різних комах та тварин .Кішка – дуже рухлива тварина. Вона вміє стрибати, лазити по деревах, грати з м’ячем, клубком ниток. Вона ступає зовсім безшумно начебто крадеться. Гусінь – це обережна комаха. Вона пересувається по землі, гілкам, листочкам повільно й одразу завмирає, якщо лякається.
Діти імітують рухи тварин під музику. Коли музика затихає діти завмирають і не рухаються до наступного сигналу.
3. Вправа на орієнтуванні в просторі.
Запропонуйте дітям запам’ятати, що знаходиться перед та за ним, потім заплющити очі й назвати ці предмети. Таку саму вправу можна виконати з орієнтуванням, використовуючи слова Ліворуч – праворуч, вниз – вгорі.
4. Гра «Що змінилось?».
Вихователь пропонує дітям підійти до дошки, на якій розташовані п’ять картинок.
Розгляньте малюнки. Назвіть зображення предметами одним словом.
Вихователь пропонує дітям закрити очі та прибирає одну картинку. Діти, розплющивши очі, мають помітити і сказати, чого не вистачає. Можна ускладнити завдання, не прибираючи, а додаючи картинку із зображенням предмета з іншої групи.
5. Вправа «Якої фігури не вистачає».
На столах у дітей картки:
Вихователь пропонує розглянути, як розкладені геометричні фігури в клітинках у першому ряді.
Назвіть фігури в першому ряді. Скільки їх?
Які фігури в другому ряді?
Які фігури необхідно додати?
Які фігури в третьому ряді?
Якої фігури бракує? Покладіть картку з відповідною фігурою.
Завдання на другій картці діти виконують самостійно. Варто лише звернути увагу на те, за якою ознакою відрізняються фігури.
7. Підсумок заняття.
Що вам найбільше сподобалося виконувати на занятті?
Які завдання були для вас легкими? Які важкими?
Розкажіть, які предмети в групі розташовані над шафою, під столом, біля шафи з іграшкими, на підвіконні?