Користувацький вхід

Збірник фізичних диктантів 7-9 класи Фізичний диктант як одна з форм письмової перевірки знань учнів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


2

Перевірка знань, вмінь та навичок учнів є важливим елементом процесу навчання та виховання учнів, нею визначається результативність та ефективність навчання.
Письмова перевірка дозволяє за короткий час перевірити знання переважної більшості учнів одночасно. Її особливість – об’єктивність в порівнянні з усною перевіркою, економія часу, своєчасність отримання інформації про те, як засвоєна тема та виявлення учнів, які на низькому рівні володіють матеріалом. До недоліків можна віднести відсутність безпосереднього контакту між учителем та учнем в процесі написання, що не дає можливості учителю спостерігати за мисленням учнів.
Фізичні диктанти дають можливість підготувати школярів до засвоєння нового матеріалу, до уроків розв’язування задач, провести узагальнення вивченого; вони є одним із засобів перевірки свідомого виконання домашнього завдання; такі диктанти дозволяють виявити вміння учнів застосовувати знання у навчальній практиці при розв’язуванні задач та готують до виконання лабораторних робіт.
За допомогою диктантів розв’язуються дидактичні задачі: діагностування знань учнів, попередження виникнення пробілів у знаннях, корекція процесу навчання, перевірка досягнень кінцевого результату.
Фізичні диктанти містять перелік запитань, які вчитель диктує учням і на які вони зразу повинні дати відповідь. Пропонований посібник включає систему диктантів, кожний із яких має 12 запитань для учнів 7-8 класів і 13 запитань для учнів 9 класів у вигляді незакінчених речень і охоплює весь теоретичний матеріал з основних тем. В залежності від підготовленості учнів кількість завдань можна зменшити або збільшити. В такому разі слід розробити вчителю відповідну шкалу оцінювання письмової роботи. Наприклад, за кожну правильну відповідь учень 7-8 класу отримує по одному балу, всього – 12 балів; за кожну правильну відповідь учень 9 класу отримує по одному балу, крім першого і другого завдання, за які в сумі можна отримати один бал, всього за весь диктант – 12 балів.
Систематичне проведення диктантів мотивує психологію школярів та має виховний вплив.Учні привчаються вдумливо та серйозно засвоювати матеріал. Готуючись до уроку, вони аналізують, які запитання будуть перевірені вчителем фронтально, які – індивідуально, а які – у формі фізичного диктанту. Учні звикають до того, що знання кожного з них будуть ретельно перевірені та оцінені. Це виховує дисципліну праці та сумлінність у навчанні.

Автор: 

Ігнатенко Майя Юріївна, учитель фізики Житомирської міської гімназії №3

Дуже корисний і змістовний збірник! Дякую!

І Вам спасибі за приємний коментар.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі