Тема уроку: “Die Schule“ Клас: 5
Підтема: “Mein Klassenzimmer”
Мета : ознайомити з новою лексикою по темі, формувати лексичні навички; сприймати на слух і виконувати команди вчителя; розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення; розвивати пам’ять, логічне мислення, догадку учнів; виховувати в учнів культуру спілкування.
Тип уроку: урок введення нового матеріалу, формування вмінь і навичок
Обладнання: підручник, римування, мовні кліше, набір карток з новою лексикою, макет класної кімнати.
Хід уроку.
І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.
1. Повідомлення теми та мети уроку.
L. Guten Tag, Kinder. Heute werden wir Gegenständen kennenlernen, die in unserer Klasse sich befinden. Wir werden diese Gegenstände nennen, ihre Lage zu bestimmen, sie charakterisieren. Und zuletzt werden wir unser Klassenzimmer beschreiben.
2. Введення в іншомовну атмосферу та перевірка домашнього завдання.
а) Mundgymnastik. Фонетичне відпрацювання вірша (діти перекладають з російської на німецьку мову вірш (слова з вірша діти повинні були вивчити вдома), а потім його читають)
In der Schule.
In der Schule lernt man viel:
Lesen, rechnen, Sport und Spiel.
Basteln, singen, turnen, schreiben.
Niemand will ein Dumpkopf bleiben.
ІІ. Основна частина уроку.
1. Робота з новою лексикою по темі:
а). Фонетичне опрацювання лексики. Hör zu und sprich nach.Прослухай і повтори.
das Fenster, die Tür, der Tisch, der Stuhl, der Bucherschrank, die Schulbank, die Tafel (вчитель демонструє картки із зображенням предметів), links, rechts, vorn, hinten, stehen, liegen, hängen.
б). Лексико граматичні вправи.
1. Гра «Я-дизайнер» (вчитель пропонує учням розмістити меблі на макеті класної кімнати, а інші учні розповідають де що знаходиться, користуючись новою лексикою)
2. Дати відповідi на запитання „Wo?“
- Wo ist die Tür / das Fenster / der Schrank / die Tafel/ der Stuhl ...
- die Tür / das Fenster / derSchrank / die Tafel/ der Stuhl ... ist links/ rechts/ vorn/ hinten
3. Фізкультхвилина
4. Читання
- Übung 3 Lies den Brief von Taras.
(Робота з картками)
1. Етап перевірки розуміння прочитаного та виконання після текстових комунікативних вправ.
2. Was ist richtig? Was ist falsch?
R F
1. Tatas wohnt in Kyjiw.
2. Es gehet Taras schlecht.
3. Taras besucht die Klasse 6A.
4. Die Schule ist gross und alt.
5. Das Klassenzimmer ist hell und schon.
6. Der Bucherschrank ist links, die Fenster sind rechts.
7. Die Tafel ist vorn.
8. Der Lehrertisch ist hinten.
9. Die Schulbänke sind in der Mitte.
10. Die Schulbank von Taras steht rechts.
Lösung: r, f, f, f, r, f, r, f, r, f.
(Учні обмінюються картками та перевірять відповіді)
ІІІ. Заключна частина уроку.
1. Домашнє завдання.
Впр. 1 стр. 66
2. Підсумок уроку.
Діти читають вірш на дошці та перекладають його на українську мову.
Meine Klasse
Das ist eine Klasse
Das ist eine Tafel
Das ist eine Bank
Rechts iste das Fenster
Und links ist der Schrank
Gross ist die Klasse
Und klein ist die Bank.