Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи на тему «День народження принцеси Софії»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект інтегрованого заняття для дітей старшої групи на тему
«День народження принцеси Софії»
(дитна у соціумі,розвиток мовлення,аплікація,музичне виховання)
Програмовий зміст:
Розширювати уявлення дітей про гостьовий та столовий етикет та основні його чинників: ввічливість, уважність, чемність співрозмовників. Вправляти у дотриманні правил культури спілкування: розмовляти спокійним, лагідним тоном, привітно, з усмішкою. Удосконалювати вміння дітей аналізувати і оцінювати свої вчинки та вчинки однолітків. Розвивати пам`ять, мовлення, поповнити словниковий запас дітей словами ввічливості. Виховувати шанобливе ставлення до оточуючих, спонукати дітей на добрі вчинки.
Матеріал: лист,зображення принцеси Софії та замку,проектор,ноутбук, музичний запис,м’яч, набір для створення картини з кольорового піску,вологі серветки,ножиці.

Хід заняття:
I.Мотиваційний момент.
Вихователь:
- Друзі сьогодні рано-вранці до нашого садочку надійшов лист. На ньому підпис адресовано дітям групи «Сонечко». Тож цей лист саме для вас. Пропоную його прочитати та дізнатись про що йдеться в листі.
«Доброго ранку! Дорогі друзі пише вам листа принцеса Софія. Завтра я вас усіх запрошую до себе на святкування мого Дня народження. Свято відбудеться за адресою:Чарівна країна казок. Замок принцеси Софії.
До зустрічі на святі!
II.Пізнавальна діяльності
Вихователь:
- Діти нас запросили на день народження! А чи знаєте ви як себе потрібно поводити в гостях?
- Для того щоб згадати правила поведінки в гостях пропоную вам пограти в гру;
1.Дидактична гра «Чемні гості»
Мета: закріпити правила поведінки в гостях. Розвивати спритність та витримку. Виховувати чемність та ввічливість.
Правила гри:
- Діти я буду кидати м’яча та задавати питання, а ви повинні спіймати його та дати відповідь на питання. Отже починаємо грати.
- Що необхідно зробити перед тим як зайти в будинок?
-Правильно, перед тим як увійти в дім, слід витерти взуття.
-А коли увійшли до будинку?
- Увійшовши, обов’язково з усіма привітатися.
-А якщо в кімнаті є люди похилого віку або дівчата?
- Якщо в кімнаті є дівчатка або дорослі, потрібно поступитися місцем.
Діти, ви згадали, що потрібно допомогти гостеві зняти верхній одяг і головний убір. А чи знаєте ви, що потрібно зняти спочатку?
-Хлопці спочатку знімають головний убір, а потім - пальто, а дівчата -навпаки.
- Отже, як бачите, діти, бути господарем не так просто. Як зустріти гостя, як прийняти його, як поводитися із ним, як його розважати -не кожен це вміє. Тож слід навчатися бути добрими господарями і ввічливими гостями. - А щоб гостина була приємною для господарів і гостей, потрібно знати і дотримувати певних правил, які народ виробляв упродовж віків.
Вихователь:
-Отже про правила поведінки в гостях ми згадали з вами, проте необхідно згадати і правила поведінки за столом напевно принцеса Софія запросить нас до столу щоб почастувати смачним тортом. Можливо хтось пам’ятає їх та нагадає нам.
2.Правила поведінки за столом
- 1. Не спиратися ліктями на стіл, не нахилятися над тарілкою.
- 2. Не тягнутися через увесь стіл, якщо слід щось дістати, потрібно когось попросити, щоб передали.
- 3. Не розмовляй із повним ротом.
- 4. Їсти слід не поспішаючи.
- 5. Після завершення вживання їжі, ніж і виделку кладуть на тарілку ручками вправо. Це означає, що тарілку можна забирати.
- 6. Компот їдять десертною ложкою.
- 7. Кісточки ложкою складають на блюдце.
- 8. Після їжи витирають серветкою губи, серветку кладуть на стіл.
Вихователь:
- дуже добре друзі! А як саме ми будемо вітати принцесу,які приємні слова будемо їй говорити?

III. Перетворювальна діяльність

- пропоную повторити пісеньку та таночок які ми виконуємо в день народження в нашому садочку!
Вихователь вмикає проектор на екрані з’являється зображення на якому танцюють малята. Діти танцюють та виконують пісеньку.
3.Пісня «З днем народження вітаєм»
О-е-о раз у рік бува,
О-е-о Чекаєте його,
О-у-є день гарненький є,
Хто його не знає.
Той напевно не жиє,
Дінь-дон-дон ,
Дінь-дон-дон ,
В нас сьогодні буде свято,
Дінь-дон-дон ,
Дінь-дон-дон ,
Друзів та гостей багато,
Дінь-дон-дон ,
Дінь-дон-дон ,
Всі танцюють і співають
Дінь-дон-дон ,
Дінь-дон-дон ,
З днем народження вітають!
https://www.youtube.com/watch?v=kiVldULZqM4
Вихователь:
- А чи готові ми до дня народження?
(можливі відповіді дітей: ні.,потрібно підготувати подарунок для принцеси)
Вихователь:
- А що можна їй подарувати?
(відповіді дітей: можна намалювати для неї картину, або зробити книжку власноруч, або іграшку)
Вихователь:
- Пропоную зробити для принцеси гарну картину, але картину незвичайну, з кольорового піску.
Вихователь:
- Запрошую вас друзі до нашої творчої майстерні,д де ми підготуємо подарунок.
4.Створення картини (подарунка)
Запрошую вас сісти за столи. Закотіть рукави та обережно починайте працювати. Пропоную вам розділити завдання між собою. Не хай хтось знімає захисну липку плівку, а другий обережно розсипає кольоровий пісок на ту частину яка липка. Після того, як ви закінчите свою роботу приберіть за собою своє робоче місце.
Самостійна робота дітей.
IV. оцінно-контрольна діяльністі
Вихователь:
-Давайте пригадаємо що ми робили сьогодні на занятті?
-До якої подіі готувались?
-Яке завдання було для вас найцікавішим?
-А яке потребувало додаткових зусиль?
-А що вам на вашу думку вдалося краще?
-А чи сподобаються ваші подарунки принцесі?Чому?
-А які ввічливі слова скажете коли будете вітати?
Вихователь:
-Ви сьогодні діти усі гарно попрацювали, я вважаю що Софія зрадіє таким вихованим та уважним гостям.

Автор: 

Автор: вихователь-методист ДНЗ №13 "Гвоздичка" Чернега Н.А.

Джерело: 

посібники

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі