Користувацький вхід

Педагогічна ефективність використання електронних засобів навчання на уроках математики

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Стрімкий розвиток інформаційних технологій спричиняє зміни у змісті та організації праці, у вимогах до рівня сформованості особистісних якостей випускників школи.
Головним питанням сьогодення в системі освіти є опанування учнями вмінь і навичок саморозвитку особистості, що значною мірою досягається шляхом впровадження інноваційних технологій, організації процесу навчання. Водночас слід пам’ятати, що будь-яку педагогічну технологію необхідно розглядати як цілісну систему в єдності компонентів і взаємозв’язків. Тому із низки найскладніших проблем, з якими стикається процес демократизації та реформування освіти, найсерйозніша зумовлена нестачею інформаційно-методичних видань і засобів навчання.
Сьогодення вимагає від сучасної освіти реформаційних кроків щодо оновлення її змісту та застосування нових педагогічних підходів, впровадження інформаційних і комунікаційних технологій, що модернізують навчальний процес.
У сучасному світі потреба в комп’ютерних технологіях постійно зростає – вони необхідні і вдома, і на робочому місці. Школи не можуть собі дозволити залишитися осторонь. Ми розуміємо, що є потреба і учителям, і учням добре володіти новітніми технологіями.
Потік інформації, яка втрачає свою цінність швидше, ніж учень закінчує школу, вже неможливо вмістити до шкільної програми. Тому сучасна освіта передбачає обов’язкове оволодіння прийомами самостійного набуття і наступного творчого використання знань.
Однією з найактуальніших проблем підвищення якості знань, рівня сформованості умінь і навичок, збільшення інтересу учнів до вивчення математики у загальноосвітніх закладах є створення відповідних діяльнісних середовищ. Систематичне використання діяльнісного підходу у навчанні потребує розробки оригінальних підручників і методики проведення учбових занять.
Нам відомо, що учні дуже багато часу проводять за комп’ютером, і перевагу надають іграм. І нам, вчителям, потрібно цей інтерес до комп’ютерів уміло використати для навчання; дати можливість учням розвинути свої творчі здібності, створити власні проекти, власний навчальний продукт. Спробувати самостійно вибрати найвдаліший спосіб здобуття знань.
Очевидно, що найважливішою складовою процесу навчання є не комп’ютери, а вчителі, озброєні методиками застосування комп’ютерних технологій.

Автор: 

ЛЕВ АЛЛА ЯРОСЛАВІВНА, вчитель математики СЗШ № 1,вища категорія, старший учитель

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі